Kdo je Donald Trump

2 238
5/5 - (1 vote)

Pokud se řekne jméno Donald Trump jistě téměř každý z nás ví o koho se jedná. Staví ty nejlepší a nejkrásnější hotely, kasina a golfové kluby.

Je to snad nejznámější světový developer, finančník, a v Americe se proslavil i na televizních obrazovkách.

Když v roce 1970 ukončil obchodní akademii, převzal od svého otce rodinný podnik a začal se věnovat nemovitostem.

Během dvaceti let se Trumpovi podařilo udělat velmi výhodné obchody, kterými začal na sebe strhávat více a více pozornosti. Také začal byt známí i díky tomu, že velmi tvrdě vyjednával s dodavateli.

Donald Trump měl a stále má jednu skvělou schopnost, kterou na něm mnozí obdivují. Jeho schopnost již od začátku jeho kariéry spočívala v tom, že skoro vždy dokázal předem odhadnout jaká bude hodnota dané lokality kde bude stavět své projekty.

Když například koupil doky ve West Side (Manhatan – New York) skoro všichni odborníci z oblasti realit a nemovitostí ho považovali za blázna a ťukali si prstem na čelo. No o pár let se toto místo stalo jedním z nejžádanějších míst na Manhattanu.

Donald Trump

Jeho organizace Trump Organization dělala skvělé a úspěšné obchody jako na běžícím pásu. No v roce 1990 zasáhla spojené státy hospodářská recese. Příjmy z nájmu (včetně těch Trumpová) se velmi snížily a Trumpovi věřitelé začali jeden za druhým vyžadovat zpět své půjčené peníze zpět.

Najednou Donald Trump stál před nejtěžší zkouškou svého života. Ukázalo se, že banky a finanční instituce odrazu od něj chtějí zpět asi 400 milionů dolarů.

Umíte si představit ten neuvěřitelný tlak který musel na něj najednou dopadnout? Osobně si myslím, že ne každý z nás by tuto zátěž unesl.

Tam kde by většina lidí už dávno vyhlásila bankrot a vzdalo to, Trump byl odhodlaný bojovat dál. Když se ho v jednom televizním poradě zeptali, že jestli si dělá starosti s tím kolik peněz dluží bankám odpověděl:

Ne, nedělám si starosti, protože je to plýtvání časem, který mohu využít na řešení těchto problémů.

Donald Trump si s bankami dohodl různé jednání, tvrdě a dlouho s ním vyjednával. Nakonec se mu podařilo je přesvědčit a dohodli se na snížení splátek a prodloužení splatnosti.

Během dalších pár let se trh s nemovitostmi znovu vzchopil a Trump se tak znovu postupně zařadil mezi 1000 nejbohatších lidí světa.

V roce 2003 začal podnikat kromě nemovitosti iv jiných oborech. Jeho jméno se váže i na podnikatelské aktivity jako jsou: balená voda, steaky, časopis, stolní hra nebo dokonce zmrzlina. Všechny tyto výrobky jsou pro spotřebitele zárukou kvality kvůli pěti písmenům – TRUMP.

Nedávno také založil svou vlastní univerzitu, na které se vyučují pro život opravdu přínosné předměty. Jako je například obchodování s nemovitostmi, zakládání vlastních podniků, obchodování na burze. Jistý čas si to mířil i do politiky. Ale tento záměr mu nevyšel.

S televizním společností NBC se rozhodli i pro tzv. reality show pod názvem The Apprenice (Učeň) která si získala diváky po celém světě. V relaci se setkalo vždy několik ambiciózních lidí a soutěžili o možnost pracovat přímo s Donaldem Trumpem jako ředitelé jeho poboček.

Učeň si získal až tak velkou pozornost, že Trump se stal nejlépe placenou osobou v televizi NBC, kde za jeden díl inkasoval kolem 20 000 dolarů a dvakrát byl nominován na cenu Emmy.

Přečtěte si: Novým americkým prezidentem se pravděpodobně stane Donald Trump

Jeho oblíbenou frází která vždy vyřadila soutěžícího a také zdomácněla po světě byla: You are fired (Máš padáka).

Je autorem deseti knih a jednu z nich dokonce napsal s jedním snad nejslavnějším spisovatelem o financích s Robertem Kiyosaki. Kniha nese název ,,Midasův Dotek,,.

V jednom rozhovoru se ho zeptali, co říká na to, že je 314. nejbohatším člověkem na světě se svými 5 miliardami dolarů (podle časopisu Forbes). Donald Trump jim na to odpověděl: Samozřejmě to sleduji a znepokojuje mě to. Ale i tak věřím, že i člověk s majetkem 5 miliard dolarů si může slušně povečeřet.

Nuž i takový je humor Donalda Trumpa.

2 Comments
  1. […] prezidentský kandidát Donald Trump vyhrát americké volby může i nemusí. Jeho voličů a podporovatelů však nelze přehlížet. […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte