Kupujete nové auto? Pak se rozhodněte mezi půjčkou a leasingem

0 199
Rate this post

Nový automobil, to je jistě sen každého člověka. Mnozí již mají dokonce vybranou konkrétní značku, model, barvu vozu, výbavu a ostatní věci. Obvykle však chybí jediné. A to peníze. Pakliže jsou vaše rodinné úspory malé, neváhejte a zvolte jeden z dostupných způsobů financování na současném trhu.

  • Leasing
  • Auto půjčka

Leasing na auto

Tento model je populární hlavně u firem a podnikatelských subjektů. Své uplatnění ale nachází také u fyzických osob. Vyberete-li si leasing, musíte počítat s tím, že vozidlo vám do konce splácení nebude říkat „pane“. Zároveň se nevyhnete vyšší akontaci, nutnosti uzavřít havarijní pojištění ani délce splácení, jíž přesně definuje zákon.

Na druhou stranu je třeba zmínit, že leasing na osobní automobil se pyšní i určitými klady.

  • Díky formě splácení si na své přijdou i lidé s nižšími příjmy
  • Vyřízení žádosti probíhá velice rychle a bez zdlouhavého papírování

Auto půjčka šitá na míru

Alternativou leasingu je běžná „auto půjčka“. Úvěr, o který si můžete říci v klasické bankovní instituci. Je pravdou, že vyřízení bude trvat asi trochu déle, než leasing. Při vyšší nákupní ceně a nižší bonitě se možná nevyhnete ani ručiteli či spolužadateli. Tyto nedostatky jsou však hojně nahrazovány řadou kladů, o nichž je třeba se zmínit.

  • Po nákupu vozidla se stáváte jeho majitelem
  • Vyhnete se skrytým poplatkům
  • Máte příležitost vše předčasně splatit či naopak prodat automobil
  • Sami si nastavíte splátkový kalendář dle vlastních možností

Jak můžete asi správně tušit, obě varianty financování mají svá pro a proti. Na otázku úvěr nebo leasing si ale musíte odpovědět sami, a to na základě osobní životní situace a schopnosti splácet své závazky. Pakliže se přikloníte k bankovní půjčce, přinášíme vám ještě jeden praktický tip.

Kalkulačka půjček pro nalezení nejvýhodnějšího řešení

Ve spleti nejrůznějších finančních nabídek se lze vyznat pouze stěží. Abyste si proces porovnávání jednotlivých produktů co nejvíce usnadnili, existuje tzv. kalkulačka půjček, do níž uvedete několik parametrů, a ihned se vám zobrazí seznam vyhovujících úvěrů. Mezi nimi pak budete volit na základě vlastních kritérií.

Cesta k vysněnému vozidlu nemusí být tak složitá, jak se na první pohled zdá.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte