Pět kroků jak nežít od výplaty k výplatě – II.část

0 262
5/5 - (2 votes)

V dnešním článku vám přinášíme dalších pět tipů na to, jak nežít od výplaty k výplatě. Podařilo se Vám aplikovat do Vašeho finančního života některé tipy z předchozího článku?

Zde je dalších pět tipů …

  1. Pokud Vám přijde výplata na účet, nastavte si automatický převod na spořicí účet ve výši 10% z Vašeho příjmu. Jinými slovy zaplaťte nejprve sobě. Minete jen to, co Vám zbylo a hlavně si začnete vytvářet rezervu na horší časy.
  2. Vytvořte si rezervní fond. Pokud si vypěstujete zvyk odkládat si z každé výplaty 10% pro sebe, uvidíte jak rychle se Vám to podaří. Výše rezervního fondu by měla dosahovat Váš šest měsíční příjem. Pokud Váš fond tuto výšku již dosáhl, určitě nepřestávejte s odkládáním. Vždyť peněz není nikdy dost.
  3. Snažte se držet Vaše úvěry na uzdě. Pokud máte více úvěrů, skonsolidujte je do jednoho. Snažte se je spojit tak, abyste měli nejnižší úrok a nejnižší splátku. Odolejte pokušení načerpat nový úvěr nebo navýšit si konsolidován úvěr o bezúčelovou část. Rozdíl mezi novou splátkou a původní splátkou automaticky odložte. To jsou peníze se kterými jste nepočítali a bez problémů jste věděli existovat i bez nich.
  4. Pokud máte v peněžence kreditní kartu, zrušte ji. Kdo umí hospodařit s penězi, nepotřebuje kreditku. Kupuje si jen to, na co má peníze. Vyhýbá se zbytečnému zadlužování. Navíc ve společném registru bankovních informací (BRKI) se nachází informace o tom, že vlastníte kreditní kartu. A může vám to zkomplikovat cestu například ke získání hypotečního úvěru.
  5. Myslete na celkové náklady. Pokud si kupujete drahou věc na splátky, nezajímejte se pouze o měsíční splátku. Ptejte se na celkovou částku, kterou zaplatíte. Teprve když uvidíte, kolik celkově zaplatíte, tehdy začnete zvažovat nákup. Uvědomíte si, zda danou věc skutečně potřebujete. Vyhnete se zbytečným, impulzivním nákupům.

Pokud poznáte vlastní výdaje a odstraníte zbytečné výdaje, jen tehdy dokážete ušetřit pár korun navíc. Další týden přineseme dalších pět tipů.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte