7 tipů jak vybudovat byznys při zaměstnání

2 325
Rate this post

Množství lidí sní o tom, že opustí svou celotýdenní práci a začne svůj vlastní byznys. Mnoho úspěšných podnikatelů si muselo udržet své živobytí, dokud se dostali ve svém obchodě do bodu odjezdu ze zaměstnání. Tento proces může být stresující a složitý, zejména pokud máte svou práci rádi. Jak tedy vybudovat byznys při zaměstnání?

Jak vybudovat svůj byznys?

Ambice jsou důležité, nejsou vždy dostačující, abyste se pohnuli vpřed. Udržovat motivaci a pohon během přeměny ze zaměstnance na podnikatele je složité, ale ne nemožné. Během této fáze přeměny můžete lehce vybočit z kurzu a leknout se.

Mám pro vás proto několik věcí, které můžete začít dělat okamžitě vedle každodenní práce. Udrží vás ve správném směru a hlavně v neustálém pohybu.

1. Ujasněte si své důvody proč začínáte svůj byznys

Sjednocení se se svým „proč“ je nejdůležitější první krok, který můžete udělat. Možná je vaší motivací váš šéf, finanční nezávislost, časová svoboda, kreativní vyjádření, být doma se svými dětmi nebo i pomoc jiným lidem.

Jakýkoliv důvod máte, poznání vaší motivace a co vás pohání vpřed, vás udrží soustředěné v těžkých časech a v úplně odevzdané svému snu.

2. Zavažte se svému snu

Touha uskutečnit něco vs. zavázat se k tomu jsou dvě velmi odlišné věci. Když se odevzdáte svému snu, vytváříte si závaznou povinnost směrem k úspěchu. Znamená to, že jste „kompletně předán“. Najdete řešení i když budete čelit překážkám a bez ohledu na okolnosti to nevzdáte. Slibte si to. Slibte to i lidem v okolí a dejte jim o tom vědět.

3. Vytvořte si osobní vizi

Popřemýšlejte, co o této době za rok očekáváte od svého byznysu a napište to. Buďte specifický a detailní. Popište v přítomném čase váš ideální den a to do nejmenších podrobností:

  • Jakým aktivitám se věnujete
  • Kdo jsou vaši zákazníci / klienti
  • Kolik zákazníků / klientů máte
  • Jaký je váš měsíční příjem

Přečtěte si nahlas každé ráno a každý večer vaši vizi. Soustřeďte se na výsledek – váš překypující, kvetoucí obchod. Tím, že se soustředíte na výsledek, budete lépe schopen udělat každodenní rozhodnutí a ignorovat negativní myšlenky, které se mohou objevit (a objeví).

4. Přidejte se do „organizátorské skupiny“

Skupina organizátorů je peer-to-peer školící skupina, která se pravidelně schází. Podporuje brainstorming, sdílí rady a přepracovává se přes výzvy společně. Skupina organizátorů může být skvělá na pomoc jako zůstat sečtělým a motivovaným.

Skupiny se mohou setkávat osobně, online nebo i po telefonu. Pokud hledáte podobnou skupinu, portal Meetup je skvělým místem kde začít. Pokud nenajdete žádnou, do které byste se mohli přidat, klidně si vytvořte svou vlastní s dalšími, kteří také začínají obchodovat nebo mají podobné zájmy jako vy.

5. Ponořte se do učení

Samostudium a výzkum jsou velmi užitečné a přínosné pro váš byznys. Internet obsahuje dostatek hodnotných informací na načerpání znalostí a vytvoření úspěšného byznysu. Jděte na kurzy, najměte si kouče nebo si najděte mentora.

Poslouchejte zajímavé audioknihy během ranní cesty v metru do práce. Čím více se naučíte a stanete se expertem ve své oblasti, tím více sebejistější, motivovaný a úspěšný budete.

6. Buďte pozitivní ve svém každodenním povolání

Každý den si najděte a připomínejte něco, kvůli čemu si ceníte svou práci. Proč to všechno má smysl a proč to děláte. Možná máte rádi své kolegy anebo volno o prázdninách. Možná je to jen káva zdarma nebo pohodlná židle.

Pointou je hledat pozitivní věci. Čím více se soustředíte na to dobré ve vaší současné situaci, tím více úspěchu donesete do všech životních situací, včetně vašeho bzynysu. Negativní myšlenky z vás naopak budou vysávat energii a dělat vaši cestu za snem podstatně těžší.

7. Vytvořte si denní cíle

Jděte po malých, měřitelných krůčcích. Nesnažte se dělat všechno najednou. Postupujte každý den vstříc svému cíli (obchodu) a připravte se, že budou momenty, kdy to bude vypadat, že neděláte vůbec žádné pokroky. To ale není často pravda. Jakýkoliv posun vřed je stále posunem vpřed!

Velké množství práce na začátku bude únavná rutina. Uvědomte si, že všechno je to součást vašeho byznysu. Tím, že každý den uděláte malý krok, včetně běžných úkolů, brzy uvidíte výsledky. Čím větší progres uděláte, tím větší klid a odhodlání budete mít na posun vpřed.

Pokud budete takovéto kroky provádět každý den, budete neustále soustředěný, motivovaný a oddaný svému snu. Zároveň vám den v práci uběhne rychleji.

Líbil se vám článek, sdílejte

2 Comments
  1. […] 7 tipů jak vybudovat byznys při zaměstnání […]

  2. […] 7 tipů jak vybudovat byznys při zaměstnání […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte