Plánováním k finanční svobodě

0 113
Rate this post

Co si představíte, když uslyšíte slovíčko svoboda? Kdo by nechtěl být svobodný jako za dětských časů? Užívat si život a těšit se na přicházející zážitky? Stát se finančně svobodným v dospělosti je ještě více vzrušující.

Jak to ale dosáhnout? Zdánlivě jednoduchá otázka, ale s odpovědí je to už těžší. Nebo možná ani ne. Příjemné čtení …

Co je příznačné pro současnou dobu? Očekávání, výsledky, efektivita… plánování. Pokud nastoupíte do nové práce chtějí od Vás od prvního dne vidět výsledky, abyste splnili očekávání. Tedy nastavené plány. Pokud pracujete v bankovnictví, slovo plánování pravděpodobně nesnášíte. Pro banky je totiž charakteristické. Stejně jako pro celý finanční trh. S plánováním se ale setkáme v každé úspěšné firmě v to v jakémkoliv odvětví.

Plánování se stalo součástí našeho života tak jako mobil, televizor, auto… A ani si to neuvědomujeme. Plánujeme si, co všechno musíme stihnout v daný den. Děti do školky, vyšetření u lékaře, nákup na víkend, servis auta, kurz angličtiny, fitness… Každý z nás má i pracovní plány. Úkoly, které musí splnit. Termíny které musí stihnout. Je toho hodně, co se v našem životě „automaticky“ plánuje.

Základem každého plánování je stanovení cíle. Následně si určíme kroky, které uděláme na jeho dosažení. Pokud si vytyčíme za cíl finanční svobodu, je třeba začít s plánováním osobních financí. Kdo z Vás si sestavuje měsíční rozpočet?

Pravidelné sestavování rozpočtu, porovnání našich příjmů s výdaji, je základní pilíř úspěchu. K dosažení finanční svobody ale potřebujeme sestavit i spořicí plán (jakou částku chceme našetřit, kolik si budeme a můžeme odkládat) a úvěrový plán (kolik peněz potřebujeme, na co je potřebujeme, jak dlouho chceme úvěr splácet, jakou měsíční splátku zvládne náš rozpočet).

Římané měli ve své době nejlepší armádu. Typické pro ni byly disciplína a vytrvalost. Při splnění našeho cíle, dosažení finanční svobody, se neobejdeme bez těchto dvou vlastností.

Pokud se plánování věnují všechny úspěšné společnosti, banky, firmy s obrovskými finančními možnostmi, proč neplánují běžní lidé? Peníze nás každé ráno vyženou z postele a jdeme vydělávat. Proč ke utrácení peněz přistupujeme naopak lhostejně? Přitom každý chce být finančně svobodný.

Udělejte tento měsíc první krok ke Vaší finanční svobodě. Naplánujte si osobní finance.

TIP: Chcete více podobných informaci? Projděte si finanční akademii.

Líbil se vám článek o finanční svobodě, sdílejte

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte