Ultimativní luxus: Vision Mercedes Maybach 6

0 345
5/5 - (1 vote)

Každý rok v srpnu se v kalifornském Pebble Beach setkává celosvětová komunita fanoušků veteránů na mimořádné soutěži krásy.

Setkání na nejvyšší úrovni nejušlechtilejších klasických automobilů je ideálním místem na premiéru pro exkluzivní Vision Mercedes-Maybach 6, kupé luxusní třídy, které vzbuzuje pozornost.

Vozidlo se sedadly 2 + 2 je poctou slavné éře vozidel aero kupé a tuto tradici sebevědomě přenáší do budoucnosti. Kupé extrémním způsobem nově pojímá klasicko-emocionální designové zásady a naplňuje tak designovou filozofii smyslné čistoty značky Mercedes-Benz.

Vision Mercedes-Maybach 6 dlouhý téměř šest metrů je koncipován jako elektromobil. Výkon pohonu představuje 550 kW (750 k). Plochý akumulátor v podlaze umožňuje dojezd více než 500 kilometrů podle NEFZ (více než 200 mil podle EPA).

Svou premiéru oslaví velké kupé na události Monterey Car Week, které se koná od 16. do 21. srpna 2016 na poloostrově Monterey. Završením bude akci Pebble Beach Concours D \ ‚Elégance, které se uskuteční dne 21. srpna.

Mercedes-Maybach 6

Vision Mercedes-Maybach 6 svým smyslově-emocionálním designem (vášeň) a inteligentními detaily (rozum) ztělesňuje ultimativní luxus. Klasicky estetické proporce předváděcího vozu – extrémně dlouhá kapota motoru, nízká střešní linie a dozadu posazená kabina – připomínají vozidla aero kupé z dávných dob.

Nejde však ani tak o retro design jako o nové pojetí klasických estetických principů. Design je zároveň něčím nečekaně novým – je moderní, technický a minimalistický. Příkladem je aerodynamicky inteligentní základní tvar.

Proudění vzduchu přiléhá dlouho k tělesu vozidla i bez pomocných prostředků jako spoiler a odtrhává se až pozdě na konci vozidla. Stejně překvapují technický charakter úzkých svítidel, zčásti transparentní disky a zadní sklo rozdělené na dvě části.

NAŠE FASCINUJÍCÍ KUPÉ, VISION MERCEDES-MAYBACH 6, UVÁDÍ NA SCÉNU ULTIMATIVNÍ MODERNÍ LUXUS. VZAŘUJE VÁŠEŇ A INTELIGENCI, „

vysvětluje Gorden Wagener, šéfdesignér společnosti Daimler AG.

PROTOŽE INTELIGENTÍ KRÁSOU A REDUKOVANÝM, TECHNICKÝM VÝSTUPEM DOKONALE ZTĚLESŇUJE NAŠI DESIGNOVOU FILOZOFII SMYSLNÉ ČISTOTY, TAK AJ NAŠE NÁROKY NA AERODYNAMICKOU EFEKTIVNOST.“

Nové pojetí klasických estetických principů: design exteriéru

Čistě navrženy plochy a organicky tvarované blatníky kontrastují s přesnou, prodlouženou hranou. Tato ostrá charakterová linie na každé straně definuje vrchní část vozidla od masky chladiče přes kompletní délku vozu až po jeho zadní část.

Atletický objem pod ní, který se táhne po celém boku, vdechuje základnímu tvaru jeho sportovně klenutý charakter. Poutavá je také souhra červeného laku v odstínu „Maybach Red“ a pochromované lišty nahoře na hraně blatníku, ve středu na kapotě motoru a na víku zavazadlového priestoru.

mercedes-maybach-6-2

Nové pojetí masky Mercedes-Maybach s její ušlechtilými svislými výztuhami vdechuje čelu nezaměnitelný vzhled. Při návrhu masky se designéři inspirovali oblekem s jemnými proužky. Maska chladiče se opírá o dvě aerodynamicky ztvárněné vodící plochy vpravo a vlevo venku v nárazníku.

Nápadné 24-palcová kola jsou zdokonalením aerodynamicky optimalizovaných disků modelu Concept IAA (inteligentní aerodynamické automobily). Transparentní kryt v barvě karoserie umožňuje pohled na hliníkové paprsky nacházející se pod ním.

Dalším designovým prvkem jsou křídlové dveře, které byly jako typický designový prvek značky Mercedes-Benz převedeny do moderny. Kromě toho zdůrazňují sportovní charakter při pohledu z boku, doplněný o inovativní ztvárněné hliníkové kryty. Kamery ve funkci vnějších zrcátek sedí na takzvaných křidélkách.

Zadní část modelu Vision Mercedes-Maybach 6 ve tvaru zadní části člunu připomíná luxusní jachtu. Ve vnějších hranách prodloužené okrouhlých zadní části člunu jsou integrovány úzké zadní svítilny, zdůrazňující šířku vozu.

Nad nimi se nacházejí obě extrémně ploché zadní skla (split window). Dalšími výraznými prvky na zadní části jsou difuzor s hliníkovým rámem, jakož i vývody vzduchu za podkolie.

Luxusní 360 ° salonek s novými materiály: design interiéru

Interiér modelu Vision Mercedes-Maybach 6 je syntézou inteligence a emoce, který zároveň spojuje tradiční hodnoty značky Mercedes-Benz se zážitkem nové špičkové techniky.

Přístrojová deska jako lehké křídlo prochází přes obložení dveří do scény sedadel a vytváří tak 360 ° salonek. Zvláštním finesou je nový druh povrchové úpravy „zevnitř směrem ven“. Sedací plocha tak tvoří vodorovnou rovinu, která přechází do vertikály ve dveřích a nakonec se z ní stane spodní strana křídla přístrojové desky.

Zážitek z luxusu na nejvyšší úrovni vytváří kromě plynulých tvarů i kompozice materiálů. Autentické materiály a barvy jako růžové zlato jsou používány jako luxusní zvýrazňující prvky.

Mercedes-Maybach 6

Interiér potažený ušlechtilou kůží se noří do půvabného světa barev, který dokonale doplňuje digitální inovace. Sedací plochy mají vzhled anglických sedaček Chesterfield. Tradiční ozdobný prvek ze dřeva ve dveřích a v přístrojové desce zjemňuje povrchy digitálních ovládacích a zobrazovacích prvků.

V oblasti podlahy se jako protipól digitálního světa displejů používá jilm, který vytváří dojem ušlechtilé jachty. Brest je nejsvětlejší dřevo s otevřenými póry, které se značka Mercedes-Benz právě usiluje uvést do sériové výbavy.

V předním zavazadlovém prostoru modelu Vision Mercedes-Maybach 6 se nachází dvoudílná souprava kufrů, navržená exkluzivně pro vozidlo. I v tomto případě se designéři přidržovali smyslně čisté řeči tvarů značky Mercedes-Benz.

Kromě toho byl navržen dostatek místa na další příslušenství jako například piknikové příslušenství nebo osobní předměty.

Ponoření se do budoucna: fúze analogového a digitálního zážitku

Od vynálezu automobilu automobilkou Mercedes Benz před 130 lety přináší jízda ve voze potěšení i nadšení. S rostoucí digitalizací však vzniká i potřeba hodnotově stálých, analogických řešení, které v případě koncepční studie vynikají svým designem a zčásti se překonávají.

V modelu Vision Mercedes-Maybach 6 se to odráží zejména v „hyperanalógových“ přístrojových ukazatelích, ve kterých se ručičky pohybují nad kulatým displejem s křišťálovým vzhledem.

Klasické kulaté přístroje jsou vybaveny hlubokými displeji, čímž připomínají jedinečnou historii značky Mercedes-Benz. S nimi kontrastují další zobrazovací prvky digitální integrované do olemování skleněného ozdobného prvku. Takto lze zobrazit například informace o sedadle na digitálním pásu.

Kromě toho se v přední oblasti plochy zobrazují kartografické informace. Obsahy nabídek se prodlužují prostřednictvím digitální linie. Ta na boku sahá až po pasažérů, kteří si mohou ergonomicky dotykem nastavit své obsahy.

Čelní sklo slouží jako průhledný displej: po celé šířce se zobrazují jízdní údaje, jakož i zeměpisné informace. Takto se vnější svět obohacuje o doplňující informace. Tyto informace lze řídit a přizpůsobit díky gestům cestujících.

Mimořádnou předností je luxusní zpracování kůže Capiton. Tato tradice se zde spojuje s technologií budoucnosti, protože knoflíky, které by jinak byly kašírované do kůže, jsou nahrazeny minimalistickými zobrazovacími plochami s integrovanými senzory – tzv. „Body Sensor Displays“.

Ty skenují cestujících a sledují například jejich vitální funkce. Takto lze aktivovat řekněme komfortní funkce jako klimatizace sedadel případně masáž, nebo funkci pro přizpůsobení tvaru sedadla tělu cestujícího.

Snímače integrované do čalounění snímají i dopad světla, barvu oděvu a teplotu prostředí. S těmito informacemi lze v interiéru inscenovat nové emocionální světelné atmosféry.

Ultimativní luxus, který představuje koncepční vůz, je zdůrazněn tím, že vzniká možnost přepnout do digitální autonomního režimu. Další vrchol představuje vznášející se průhledný středový tunel, který umožňuje pasažérům zažít tok elektrické energie pohonu.

Jízda bez emisí: elektrický pohon s výkonem 550 kW (750 k)

Boční obložení prahů, které je osvětlené světelnými pásy s LED, to signalizuje vizuálně: Vision Mercedes-Maybach 6 je navržen jako elektromobil. Díky svým čtyřem kompaktním synchronním elektromotorem s permanentním magnetem má pohon všech kol.

Výkon pohonu představuje 550 kW (750 k). Plochý akumulátor v podlaze má využitelnou kapacitu přibližně 80 kWh. Umožňuje tak kromě sportovních jízdních výkonů (zrychlení z 0 na 100 km / h pod čtyři sekundy, maximální rychlost elektronicky omezena na 250 km / h) dojezd podle NEFZ více než 500 kilometrů (podle EPA: více než 200 mil).

Vision: pouze pět minut nabíjení stačí na přidání dalších 100 kilometrů dojezdu

Vizionářská je i funkce rychlonabíjení: systém díky nabíjení stejnosměrným proudem na bázi standardu CCS umožňuje pozoruhodný výkon nabíjení až 350 kW. Pouze pět minut stačí na dotankování množství proudu, které stačí na zvýšení dojezdu zhruba o 100 kilometrů.

Akumulátor lze nabíjet pomocí kabelu na veřejných nabíjecích stanicích, běžných domovních zásuvkách nebo ještě pohodlnější indukčně, kdy se nabíjecí proud bezkontaktně přenáší přes elektromagnetické pole.

Fantastické: vizionářské předváděcí vozidla s dlouhodobou perspektivou

Se svými velkorysými rozměry (délka / šířka / výška: 5 700/2 100/1 328 milimetrů) je Vision Mercedes-Maybach 6 první luxusní kupé v řadě vizionářských designových předváděcích vozů značky Mercedes-Benz.

Mezi ně zatím patří Vision Energy Force (Los Angeles, listopad 2012), AMG Vision Gran Turismo (Sunnyvale, 2013) a Vision Tokyo (Tokio 2015).

Díky designu značky Mercedes-Benz vyvíjeném na celém světě zachycují tyto studie místní designové a kulturní trendy, jakož i trendy v rámci mobility a uvádějí je do centra pozornosti mobilit koncepcí. Současně poskytují tyto předváděcí vozidla náhledy do vzdálené budoucnosti.

Mercedes-Maybach: dokonalost se spojuje s exkluzivnosti

Mercedes-Maybach je symbolem nejvyšší exkluzivnosti a individuality. Cílovou skupinou jsou zákazníci, pro které je důležité postavení. Mezi aktuální vozidla patří modely uvedené v únoru 2015 Mercedes-Maybach S 500 a S 600, ve kterých se dokonalost Třídy S značky Mercedes-Benz spojuje s exkluzivnosti značky Maybach.

Mercedes-Maybach S 600 Guard jako verze se zvláštním stupněm ochrany je první osobní motorové vozidlo na světě, které poskytuje nejvyšší balistickou třídu ochrany VR10 pro civilní vozidla.

Nejnovějším modelem je Mercedes-Maybach S 600 Pullman, uvedený na začátku roku 2016, který vzájemným uspořádáním sedadel proti sobě přebírá roli absolutně špičkového modelu.


  • Zdroj: www.media.mercedes-benz.sk
Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte