Pět kroků jak nežít od výplaty k výplatě – III.časť

0 231
4.5/5 - (2 votes)

Přinášíme Vám v pořadí třetí článek ze série Pět kroků jak nežít od výplaty k výplatě. V předchozích článcích I. a II. jste se dozvěděli celkově o deseti tipech jak lépe a efektivněji řídit vlastní peníze. Co je třeba udělat, abyste nežili od výplaty k výplatě.

A dnes Vám prozradíme dalších pět tipů.

  1. Spojujte vlastní peníze. Toto pravidlo je určeno pro manželské páry. Neplaťte zbytečně za více účtů stejného druhu. Vytvořte si jeden běžný účet, jeden spořicí účet. Pokud potřebujete kreditku, tak ji mějte jen jednu. Chcete-li mít povolený debet na Vašem účtu, nastavte si jen jeden. Stanovte si Váš společný finanční cíl a žijte společný finanční život.
  2. Hotovost. I Vy patříte do kategorie lidí, kteří vše platí pouze prostřednictvím karty? Je to určitě pohodlnější a lépe. Zaplaťte jeden z nákupů v rámci měsíce hotovostí. Placení kartou je in a nemáme pocit, že jsme nějaké peníze vůbec utratili. Pokud použijete z času na čas hotovost, uvědomíte si podstatnou věc. O kolik peněz jste aktuální přišli.
  3. Experimentujte. Chodíte po práci na kávu? Musíte mít v průběhu dne sladkost? Vyzkoušejte si dny bez těchto nákupů. Vyzkoušejte si v průběhu týdne, zda tyto nákupy skutečně potřebujete. Pokud ne, přestaňte je nakupovat.
  4. Využíváte předplatné novin a časopisů? Pokud je skutečně čtete a rozvíjíte se, je to v pořádku. Pokud noviny a časopisy pouze k Vám přijdou a putují do koše, vyhazujete vlastní peníze. Takové předplatné co nejdříve zrušte.
  5. Buďte samostatní. Něco v domácnosti se pokazilo a potřebujete to opravit? Jako první Vás napadne číslo na odborníka, který Vám to rychle opraví? Ale zdarma to neudělá. Pokuste se opravit si to sám. A v žádném případě danou věc nevyhazujte. Zjistěte, zda její výměna je skutečně potřebná. I když Vám oprava zabere třikrát více času než odborníkovi, nevadí to. Naučíte se něco nového a navíc ušetříte peníze.

Jak píše George S. Clason:

Lepší dřív více opatrnosti nežli hodně lítosti později.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte