Umění či startupy, i to jsou investice celebrit

0 87
4/5 - (1 vote)

Investice do umění je jedním z významných způsobů, jak uchovat hodnotu svých finančních prostředků. Ve většině případů má tento alternativní způsob pouze menšinový podíl v investičním portfoliu, určitě mu však patří své místo.

Pochopili to i světové hvězdy, které investují do uměleckých děl a neustále rozšiřují své umělecké sbírky. Navíc ti rozhľadenejší se pouštějí i do investic na poli moderních technologií.

Investice celebrit

Věděli jste, že hollywoodský herec Ashton Kutcher investoval do Skypu? Filmová dvojice Brad Pitt a Angelina Jolie sice oznámili rozvod, ale čeká je nejen dilema, jak se postarat o svůj šestičlenný dětský klan.

Herecká dvojice za poslední roky investovala část výdělků i do umění, konkrétně do díl britského graffiti umělce používajícího pseudonym Banksy.

Jeho (či její?) díla s mezinárodní reputací často především satirickým způsobem reagují na politické, kulturní a etické situace. Banksy maluje svá díla na veřejně přístupných místech po metropolích ve všech koutech světa a dodnes se nezná přesná identita tohoto umělce.

Mnozí jsou dokonce přesvědčeni, že jde o ženu či o skupinu sedmi umělců.

Když si světové celebrity vybírají novou investici, většinou upřednostňují zvučná umělecké jména. Herec Steve Martin vlastní kousek podepsaný Picassem či Royem Lichtenstein, Steven Spielberg, světoznámý režisér, investoval do umění Normana Rockwella.

Věděli jste, že své umělecké vzdělání využil naplno v oblasti uměleckých investic zpěvák Eric Clapton? Když se rozhodl odhalit co-to ze své soukromé umělecké sbírky, odešel z aukce o 30 milionů dolarů bohatší. Eric Clapton, absolvent umělecké školy Kingston College of Art, má prostě čich na výnosné umělecká díla.

Herečka Elizabeht Taylor se ráda pochlubila svým obrazem od Van Gogha, zatímco italský módní návrhář Gianni Versace se pyšnil uměleckými díly Roye Lichtensteina, Andyho Warhola či Jeana-Michela Basquitata. David Bowie měl ve své sbírce obrazy umělců jako Balthus, Rubens a Tintoretto.

Investice do umění je nejen zajímavou investiční alternativou, ale také způsobem, jak podpořit současných umělců a mít v interiéru kus nefalšovaného pravého umění. Ti, kteří se „dali umluvit“ nadšenými start-upistami, také neživoria.

K nim patří například herec Ashton Kutcher, který v roce 2009 investoval do společnosti Skype. Zatímco v době jeho nákupu se akce pohybovaly na úrovni 2,75 dolaru, když společnost Microsoft koupila Skype, zaplatila za něj více než 8 miliard amerických dolarů. Dvojnásobek původně odhadované tržní hodnoty společnosti.

Další chytrý a moudrý z hollywoodských idolů je Justin Timberlake, herec a zpěvák, který při budování svého investičního portfolia rozhodně nezahálí. Jeho jméno bylo součástí velkého 35-milionového „dealu“ společnosti Myspace.

Investoval do módní značky William Růst, koupil Mirimichi, golfové hřiště v Memphisu, investoval dva miliony dolarů do start-upu Stipple a do aplikace Tapulous.

Dalšími slavnými jmény, které investují do začínajících projektů, jsou i zpěvačka Lady Gaga či TV celebrita s největším pozadím na světě Kim Kardashian.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte