Pozor na podvodné úvěry, použijte srovnávač online půjček a ušetřete tisíce!

1 136
Rate this post

Nabídka půjček je na internetu velmi bohatá, kromě tradičních úvěrů od bank lze nalézt také širokou paletu úvěrů od nebankovních společností. Půjčit si lze od několika stokorun na pár dní, až po miliony na desítky let. Vyznat se v nabídce trhu může být složité – tím spíš, že mezi nabídkami se v inzercích velmi často skrývají podvodníci, jejichž cílem je ze zájemce pouze “vytáhnout” další peníze navíc. Řešení je přitom poměrně jednoduché, stačí použít srovnávače půjček, porovnat si parametry jednotlivých nabídek (zásadní je zejména RPSN) a číst recenze a zkušenosti ostatních klientů.

Srovnání online půjček během 5 minut na OKfin.cz

Největším a nejnavštěvovanějším portálem, který porovnává online půjčky je OKfin.cz. Jedná se o nezávislý katalog úvěrů od bankovních institucí i nebankovních poskytovatelů. Mezi hlavní výhody patří fakt, že všechny parametry jsou pravidelně ručně kontrolovány a aktualizovány, takže návštěvník má vždy aktuální přehled nabídek a může si libovolně zvolit. Vybranou půjčku lze navíc ihned nezávazně sjednat přes internet, bez nutnosti někam chodit nebo telefonovat.

Pozor na podvodné úvěry, použijte srovnávač online půjček a ušetřete tisíce!

Recenze a zkušenosti klientů jsou důležité

Nezávislý portál OKfin.cz dává prostor také všem návštěvníkům pro výměnu zkušeností s daným poskytovatelem. U každého produktu je totiž necenzurovaná diskuse, do které může přispět každý. Půjčky je navíc možné i hodnotit a pomoci tak ostatním návštěvníkům v lepším rozhodování. Všichni poskytovatelé, kteří jsou dlouhodobě hůře hodnoceni jsou pak z katalogu odebíráni.

Víte, že si lze půjčit peníze i bez úroků?

Nejjednodušší cestou jak si napoprvé půjčit peníze je využít některou z promo akcí nebankovních společností, které nabízí půjčku pro nové klienty zcela zdarma. Není v tom žádný háček a v rukou zodpovědného zájemce se jedná o rozumný způsob, jak vyřešit krátkodobý a ojedinělý finanční problém. Pokud dojde ke splacení půjčky ve sjednaném termínu, neplatí se navíc žádné poplatky ani úroky. Pozor však na pozdní splacení, sankční poplatky mohou být poměrně vysoké. Nebankovní půjčky zdarma jsou oblíbené zejména před výplatou, protože jsou rychlé vyřízené a vyplacené ihned na účet.

Pozor na tzv. “půjčky pro každého”

V inzercích půjček, kterých je na webu nepřeberné množství se velmi často setkáte s nabídkou půjček, které budí dojem, že je velmi snadné je získat a jakou tzv. pro každého. Jedná se však pouze o připravenou past nepoctivých úverářů. Nic takového jako jsou údajné půjčky pro každého totiž neexistuje (viz odkazovaný článek na webu KvalitniPujcka.cz). V zájmu každého zodpovědného poskytovatele je půjčit peníze pouze klientům, kteří budou mít na řádné splácení. Chystané legislativní změny navíc zajišťují, že poskytovatel bude povinen ještě důkladněji prověřovat bonitu a schopnost splácet u každého zájemce.

Jak poznat dobrou půjčku?

Není to nakonec tak složité, jak se mohlo na počátku zdát. Dobrá půjčka by měla splňovat následující podmínky.

  • Rozumná výše úrokové sazby a RPSN (pozor, není to totéž!)
  • Jasně dané poplatky za prodloužení doby splatnosti a pozdní splacení
  • Dobře zpracované webové stránky s kalkulačkou splátek a online vyřízením
  • Přehledná a srozumitelná smlouva o úvěru bez rozhodčí doložky
  • Možnost úvěr do 14 dnů bez udání důvodu vrátit zpět
  • Možnost půjčku předčasně splatit bez sankcí
  • Dobré recenze klientů a živá podpora na telefonu
1 Comment
  1. Daniela řekl(a)

    Co se týče nebankovních půjček, člověk musí být ostražitý. Je třeba využít různých srovnávačů půjček, přečíst si nějaké recenze a celkově zanalyzovat situaci. U takových půjček je totiž vždy vysoké riziko. Samozřejmě počítejte s tím, že přeplatíte, ale je třeba zvolit tu, kde přeplatíte nejméně, samozřejmě nepočítejte s úrokem jako v bance. To snad dnes ví již každý.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte