Nejvýhodnější spořicí účty na trhu – kolik vám vydělají?

0 118
Rate this post

Chcete zhodnotit své peníze? Cest může být hned několik. Někdo jde směrem spíše rizikových investic, které mohou znamenat vyšší zhodnocení, ale i výrazné riziko. Jiný zase využívá jistoty spojené s různými garancemi. Podíváme-li se na současné statistiky, dominuje druhá možnost. Lidé své peníze nejčastěji umisťují na spořicí účty. Důvody jsou celkem jasné. Mezi největší pozitiva patří:

  • Garantované zhodnocení
  • Ochrana peněz – nulové ztráty
  • Možnost mít finance ihned k dispozici

Pokud se i vy rozhodnete jít touto cestou, budou se vám hodit informace o tom, kde najdete ty nejvýhodnější spořicí účty a kolik peněz vám přinesou. Pojďme se na to společně podívat.

Potěší nováček v podobě Equa bank

Poměrně mladá a malá banka, která svou nabídkou rozhodně nezklame. Aktuálně ji můžeme zařadit mezi třetí nejvýhodnější možnost, kterou na našem trhu v tuto dobu máme. Kromě běžného bankovního konta nabídne Equa bank také spořicí účet, u kterého je možné dosáhnout na úrokovou sazbu 0,75 procent ročně. Tato sazba je garantovaná a tak váš vklad bude navýšen právě o tolik procent. Pozor však na jednu drobnou výjimku. Ta se týká finančního omezení. Tento úrok se totiž vztahuje jenom na částky do 200 000 korun českých.

Pokud máte na svém spořicím účtu u této banky více peněz, myslete i na úrokovou sazbu sníženou, kterou je 0,55 procent ročně. Ta se vztahuje již na neomezený zůstatek na vašem bankovním účtu. Přirozeně platí, že v případě velkých částek bude suma do 200 000 úročena úrokem větším a zbytek menší sazbou. To vše zcela automaticky, bez jakýchkoliv administrativních komplikací. Úrok je přirozeně počítán denně, a to v souvislosti s jednotlivými zůstatky.

Nezklame ani inovativní mBank

Jenom těžko bychom v oblasti bankovních domů našli takového inovátora, jakým je právě mBank. Byla to tato banka, která jako první přišla s bezplatným vedením účtu, nebo která jako první začala nabízet online bankovnictví. Nyní nabízí půjčku s garancí, nebo i nulovým úrokem. Nás však zajímají možnosti spořicího účtu, který také patří mezi to nejlepší na našem trhu. A to konkrétně z toho důvodu, že úroková sazba u něho samotného je 0,8 procenta. To už je celkem zajímavá možnost zhodnocení vašich finančních prostředků. Je však určena jenom pro drobnější střadatele, jelikož se váže pouze k zůstatku do 100 000 včetně.

V případě vyšší sumy na spořicím účtu je využívána sazba podstatným způsobem snížená. A to na hodnotu 0,15 procent. V případě zhodnocení nižší částky tedy doporučujeme mBank, ale v případě vyšších finančních objemů je lepší výše zmíněná Equa Bank.

Raiffeisenbank vítězí

Kdo je vítězem našeho přehledu tří nejvýhodnějších spořicích účtů na trhu? je to paradoxně jedna z větších a stabilních bank, u kterých se obvykle s výraznými pozitivy moc nepočítá. Zde je situace jiná. Raiffeisenbank může nabídnout všem střadatelům na spořicím účtu pojmenovaném jako eKonto Flexi úrokovou sazbu ve výši 1,10 procenta. Ani zde není výjimkou finanční limit, který činí 150 000 korun českých. Navíc je tento typ účtu unikátní v tom, že ho lze používat jako běžný účet, s funkcí automatického inteligentního spoření. To znamená, že si po nastavení limitů automaticky nastavíte, kterou sumu potřebujete na běžné výdaje a kolik již může být dlouhodobě zhodnocováno.

Drobným negativem tohoto účtu je jeho provázanost s jinými bankovními produkty od Raiffeisenbank. Konkrétně je nutné mít sjednaný jeden z běžných účtů, a to konkrétně:

  • eKonto Komplet
  • eKonto Smart
  • eKonto Student

Koho dále doporučíme?

Trojici nejlepších máme zmapovánu. Pokud vás zajímají i další možnosti, podívejme se na ně. Na čtvrté místo můžeme zařadit ruského nováčka na trhu, a to významnou Sberbank. Ta v rámci svého spořicího konta nabídne zhodnocení ve výši 0,73 procent. Jenom o tři desetiny procenta zaostává poměrně pokroková Air Bank, stejně jako méně známá Expobank. Z hlediska větších a stálých bank nesmíme opomenout ani GE Money. Ta nabídne sazbu ve výši 0,6 procent. V souvislosti s tím připomeňme zajímavou informaci, která se týká změny názvu. V nejbližší době bude označována jako Moneta.

Z našeho výčtu jasně plyne, že sazby na spořicích účtech nejsou nijak astronomické. Na druhou stranu neopomíjejme naznačené výhody, které jsou spojeny s tím, že vklady jsou pojištěné, úrok je garantovaný a peníze můžeme využívat v podstatě kdykoliv. Třeba v případě potřeby převedení na běžný účet a následné online platby, nebo výběru z bankomatu.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte