10 zvyků, které z vás udělají milionáře

3 128
5/5 - (1 vote)

Pokud chcete být šéf, musíte zaplatit nemalou daň.

Touto daní je disciplína. Žádný lídr nedosáhl úspěch bez určité úrovně disciplíny. Disciplinovaná osoba je ochotna a schopna vzdát se krátkodobého potěšení kvůli dlouhodobému zisku. Samozřejmě, stát se disciplinovaným vyžaduje, abyste měli pravidelné zvyky. Jen disciplinovaní lidé se zvyky dokáží otočit svůj život o 180 stupňů.

Zvyky mohou změnit směr našeho života. Zatímco někteří mají ve zvyku pomluvy, jiní mají zvyky pěkné jako například chválení úspěchu jiných. Bez ohledu na to kdo jste a odkud pocházíte, vaše zvyky vás mohou dotvořit nebo zničit. Jaké jsou ty vaše? Kam vás ženou?

Lidé se často ptají:

„JAKÉ JSOU TVOJE DENNÍ ZVYKY? V KOLIK VSTÁVÁŠ? CO DĚLÁŠ, KDYŽ RÁNO VSTANEŠ? „

Tyto otázky mě vždycky pobaví, protože přesně to jsem se ptala i já na začátku své pouti. Jediný rozdíl mezi mnou a vámi je takový, že právě teď dostanete odpověď.

Těchto deset zvyků z vás udělá milionáře:

1. Učení se

První a nejdůležitější: Nikdy byste neměli přežít den bez učení. Učit se můžete v různých formách. Osobně studuji každý den alespoň dvě hodiny. Čtu si slovník, knihy, koukám na videa, prohlížím a odpovídám na komentáře, atd.

Z výše uvedeného je čtení ale nejdůležitější. Každý den bez výjimky přijdu ke svým knihám nebo článkům na internetu a snažím se nasát co nejvíce nápadů. Velice důležité při tomto kroku je ale odložit telefon do jiné místnosti. Pak člověk zjistí, že to skutečně jde.

Všechny knihy na světě mají odpovědi na všechny otázky světa. Můžete si dovolit vynechat jídlo, ale nesmíte si dovolit vynechat knihu!

NEJLEPŠÍ UNIVERZITA ZE VŠECH JE KOLEKCE KNIH.

Thomas Carlyle

2. Vytváření cílů

Každý den byste si měli zavést následující rituál – povinnost vytvořit si cíle. Do svého TODO listu (seznam toho co mám dnes udělat) napíšu všechno, co chci dosáhnout za měsíc, rok, dekádu. Tento proces mě osobě fascinuje. Napomáhá mi totiž více myslet, povzbuzovat fantazii a překonávat mé malé problémy v životě.

Řekněme, že váš cíl je, za 10 let žít nadprůměrným životním stylem. Chcete-li dosáhnout tento cíl, sepište si kroky, které tomu odpovídají. Například si vypište následující nápady na rok: osobní letadlo, desetipokojové sídlo, osobní šéfkuchař, Rolls Royce, atd. Když sepíšete tyto myšlenky, tak vás nejprve zamrazí, ale o moment později nadchne, jakým směrem se bude ubírat váš život.

POKUD SI TO DOKÁŽETE PŘEDSTAVIT, DOKÁŽETE TO PROVÉST!

3. Plánování

Můžete si vytvořit úžasné cíle, ale potřebujete plán na to, abyste je dosáhli. Nejdříve si musíte rozkouskovat svoje desetileté cíle do let, pak do měsíců, týdnů a nakonec dní. Když je rozdělíte do menších částí, musíte si vytvořit kroky, abyste dosáhli tyto menší výsledky.

Jeden z klientů paní Barbory Grey měl velké plány stát se profesionálním řečníkem. Nevěděl, jak si to naplánovat. Řekla mu, že si bude muset vytvořit plán na dosažení cílů. Řekla mu, že pokud udělá 120 řečí za rok, dosáhne svého cíle. Poradila mu následující: Rozdělit si je na 10 za měsíc, což je 1 řeč každé tři dny. Po naplánování přiznal, že jeho cíle jsou takto podstatně lépe dosažitelné a hmatatelné. Pokuste se proto své cíle rozdělit na co nejmenší kroky.

NAPLÁNUJTE SI PRÁCI, ZPRACUJTE SVÉ PLÁNY.

4. Budování sítí

V novém miléniu máme množství možností, abychom se dokázali spojit a zůstali ve spojení. Pro efektivní vytvoření sítě, budete muset být tvůrce, nikoli spotřebitel. To znamená, že musíte budovat síť agresivní, ne pasivní. Nečekejte na emaily nebo telefonní hovory, že za vámi přijdou samy. Namísto toho se snažte vytvářet další konexe. Uvědomte si, že budování sítě je každodenní práce.

Existuje speciální systém nazvaný „Pravidlo deseti“. Toto pravidlo přikazuje poslat 10 textových zpráv, 10 telefonních hovorů a 10 emailů za den. Navrch toho konstantě píšu články, jako je tenhle, což mi pomáhá zasáhnout i masy. Zároveň přispívám několikrát za den na sociální média.

LIDÉ, KTERÉ HLEDÁTE, HLEDAJÍ TAKÉ VÁS.

5. Pište si deník

Každý z nás potřebuje čas myslet. Pokud chcete myslet efektivně, měli byste si psát deník. Umožní vám to přemýšlet o dni a ptát se vážné otázky. Budete schopen udržet pořádek ve svých příbězích, nápadech, vtipech, lekcích, citátech, úspěších, selháních… Můžete zpětně sledovat, koho jste potkali a kde se byli.

Každý den napíšu několik stran do svého deníku. Mám jich už skoro tucet. Deník mi poskytuje čas, abych se zamyslela nad svými nejlepšími úspěchy, výzvami a příležitostmi. Někdy píšu bez přestávky i půl hodiny. Když se podívám zpětně na své deníky, často jsem ohromena ze své cesty. Navíc, co by četly naše pro budoucí generace, ne ;).

NENÍ TO MNOŽSTVÍ HODIN, KTERÉ TOMU VĚNUJETE, ALE CO BĚHEM NICH DĚLÁTE.

Abraham Lincoln

milionář

6. Cvičení

Abyste byli v životě úspěšný, vaše tělo musí podávat nejvyšší výkon. Vaše mysl konstantně pokouší vaše tělo, aby dělalo nečekané, a vy na to musíte být připraven. Nejlepší cestou jak připravit tělo na tyhle výzvy je cvičení, a to i když je to nepohodlné. Když je vaše tělo připraveno na příležitosti, bude připravena i vaše mysl.

Poznáte ten úžasný pocit po náročné fyzické aktivitě? Ten příval dopaminu v mozku? Tak si ho teď představte. Je to příjemný pocit, že jo? Jestli semnou souhlasíte, tak proč ještě stále vyjednáváte sami se sebou o tom, zda jít cvičit nebo ne? Proč z toho neuděláte zvyk 3-5krát týdně hodinu nebo méně? Nejen že získáte neobvyklou výdrž, ale také budete mít dostatek energie nato, abyste stihli veškerou naplánovanou práci před koncem dne.

7. Relaxujte

Jen mocní lidé vědí jak odpočívat. Vlastně, právě tehdy většina z nich získává svou moc. Někteří lidé jsou čím dál tím více napětí, až vyhoří. Když budete příliš unavený nebo stresovaný, ztratíte soustředění a pak kontrolu. Osoba, která se nenaučí relaxovat, skončí tak, že ztratí svůj vzácný čas, který si mohla naopak ušetřit.

Jednou za čas musíte vystoupit z chaosu hektického dne. Všichni to děláme. Najděte si nějakou zdravou disciplínu, která vás uklidňuje. Já si kupříkladu obvykle vyhradím nějaký čas na vaření skvělého jídla nebo zajdu na procházku. Jindy si pustím hudbu a pozvu pár nejbližších známých na návštěvu.

I když máte před koncem důležité uzávěrky, podobná relaxující dobrodružství vám pomohou uniknout před stresem. Starosti jsou totiž nejlepším plýtváním vašeho času a talentu.

8. Ujišťujte se

Každý den si udělejte čas a promluvte si sami se sebou. Zní vám to jako schizofrenie? Průměrný člověk mluví sám se sebou minimálně 12 000 krát za den! Rozdíl mezi úspěšnou a neúspěšnou osobou tkví v tom, co si říkají. Co říkáte sami sobě, může dramaticky změnit váš život.

9. Staňte se mistrem ve svém oboru

Každý den musíte pracovat na svých dovednostech. Každý z nás byl obdařen talentem, který musí být dennodenně procvičován. Pokud ho nebudete nepoužívat, ztratíte ho. Mistrovství se buduje roky, ale pokud jste ochoten být nejlepší v tom, co děláte, nebudete mít příliš mnoho soupeřů.

Já měla podobnou krizi s tímhle článkem. I když jsem si za něj sedla unavená, byla jsem odhodlána ho dorazit. Do nadpisu jsem napsala 10 věcí a při deváté jsem to skoro vzdala. Ale nakonec odhodlání překonalo únavu a článek byl na světě.

Na vaší cestě za skutečným mistrovstvím, budete muset potlačit následující nutkání: čas, jídlo, přestávky na toaletu, přerušení, bolesti, sexuální choutky a dokonce i limity.

„KAŽDÝ MISTR BYL KDYSI POHROMA.“

Harv Eker

10. Buďte lídr

Úspěšní lidé se naučili zorganizovat pravé vztahy do svých životů. To znamená, že jejich nejbližší je podporují jak mentálně, tak spirituálně a emocionálně. Dokonce, i když vidíte na podiu hrát sólo hudebníka, nesmíte zapomenout na ty, kteří stojí za scénou: kostyméři, manažer, zvukoví technici, hlasoví Coach, …

Přesto se vaše líderská funkce nevytvoří sama od sebe. Chvíli trvá, dokud si důkladně vyberete ty pravé lidi. Pravé vztahy se vytvoří přirozeně, když se naučíte více o tom, co děláte. Nakonec váš ručně vybraný tým z vás vytáhne to nejlepší a pomůže vám překonat největší výzvy, kterým jste kdy čelili.

Všechny z těchto zvyků vyžadují vrcholnou disciplínu. Musíte se naučit komunikovat svoje potřeby jiným, aby oni mohli podporovat vaše zvyky. Když cílem konstantní zlepšování a vy zlepšujete svůj životní styl, právě zvyky vás dovedou k úspěchu a pocitu naplnění.

TIP pro vás: Víte kde by ste měli začít? U vlastního rozpočtu.

Líbil se vám článek o vlastním finančním rozpočtu, sdílejte

3 Comments
 1. Ivana Krupičková řekl(a)

  Děkuji za pěkný článek a souhlasím.
  Učit se můžeme také poslechem webinářů a při tom uklízet či vařit.
  Pro organizaci úkolů poslouží aplikace Wunderlist která je zdarma.

  1. Liška řekl(a)

   Děkuji za tip. Já používám převážně Evernote a Trello. Wunderlist zařadím na seznam co musím alespoň zkusit. Počula jsem na něj už více pozitivních ohlasů.

 2. […] 10 zvyků, které z vás udělají milionáře […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte