V Turecku se již dá prostřednictvím Bitcoinu koupit apartmán

0 150
Rate this post

Vlastník projektu MiaVita v Ankaře oznámil, že jeho luxusní apartmány si mohou zájemci koupit pomocí Bitcoinu. Předpokládá se, že půjde o první reálnou transakci s nemovitostmi v Turecku provedenou prostřednictvím kryptoměna.

Luxusní apartmány v Turecku se dají koupit pomocí Bitcoinu při snaze zúročit rostoucí zájem tureckých investorů o kryptoměna.

Luxusní apartmány postavila turecká společnost Anadolu Akaryakıt ve Ticaret Ltd. Sti, která pojmenovala 114 bytový komplex projektem „MiaVita Beytepe“.

Erdal Daldaban, „vlastník a vedoucí projektu“, s nadšením popisoval průnik MiaVita Beytepe směrem k digitální měně, přičemž zdůraznil rostoucí zájem tureckých investorů o Bitcoin.

„Rozhodli jsme se realizovat prodej přes Bitcoin, kretý si nedávno získal pozornost Tureckých investorů svým nedávným cenovým vývojem, protože bychom tak mohli upoutak pozornost našich zákazníků, kteří ocené takovouhle investici.“

Dalgaban dále dodal, že „digitální peníze se staly prvkem, který už déle nelze ignorovat v globální ekonomice“.

Bitcoin poskytl stabilitu

Nejvýraznějším pokrokem při těchto digitálních měnách byl fakt, že Bitcoin poskytl stabilitu technické infrastruktury a získal si povědomí a zaslouženě i pozornost tureckých investorů.

Daldaban se snažil ujistit potenciální investory, když uvedl, že „Bitcoin je nezávislý od měnové politiky, která kontroluje běžné měny a funguje na vlastních mechanismech, čímž není vázán na žádnou centrální banku“.

Turecká agentura pro bankovní regulaci a dohled vydala v roce 2013 prohlášení, které údajně potvrzuje legalitu bitcoinu.

Přečtěte si: Rusko pracuje na legalizaci Bitcoinu a ostatních kryptomien

Prohlášení z roku 2013 konstatuje, že Bitcoin podle turecké legislativy nepovažuje za elektronické peníze, a proto „dohled a kontrola nad ním není v rámci zákona možný“.

Ačkoli Turecko od roku 2013 neaktualizovalo svou oficiální pozici v souvislosti s Bitcoin, Turecká agentura pro bankovní regulaci a dohled oznámila, že bude usilovat o to, aby „při nelegálních hazardních hrách zamezení používání alternativních způsobů platby, jakými jsou Bitcoin, Ethereum a Ripple „.

Tento krok byl součástí iniciativy zaměřené na omezení trhu s černým hazardem. V srpnu minulého roku turecká Bitcoin burza BTCturk oznámila, že končí s provozem z důvodu neschopnosti najít bankovního partnera – což naznačuje, že navzdory legálnímu postavení bitcoinu v Turecku finanční instituce váhají při spolupráci s kryptobyznisem.

Další projekty

Projekt MiaVita Beytepe se přidal k množství exkluzivních nemovitostí, které byly v posledních měsících nabídnuté k prodeji za Bitcoiny. Během minulého týdne byl dům v Austinu ve státě Texas prodán výměnou za Bitcoiny.

Dům v Londýně byl zařazen minulý týden na seznam nemovitostí k prodeji s minimální požadovanou cenou 500 BTC. Na začátku měsíce Michelle Mone a Douglas Barrowman oznámili, že plánují prodat 1 133 bytů v Dubaji výměnou za Bitcoiny ve spolupráci s Bitpay a Knox Group.

40 patrové mrakodrapové apartmány by se měly stát prvními nemovitostmi v dubajském Science parku, které budou oceněny a prodány výměnou za kryptomenu.

Tento rok jsme zaznamenali i dvě nemovitosti situovány v kanadském městě Coquitlam, které byly uvedeny na Craigliste (Hongkong) výměnou za Bitcoin, ačkoli kryptoměna nepodléhá kanadským finančním regulacím.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte