Rusko pracuje na legalizaci Bitcoinu a ostatních kryptoměn

0 173
Rate this post

Rusko se nachází uprostřed cesty legalizována kryptoměn. Vyvíjí právní rámec, který bude řídit transakce, při kterých se využívají digitální měny jako Bitcoin, uvádí zpravodajství RT.

Ruský ministr financí Anton Siluanov to oznámil na nedávném finančním fóru v Moskvě. Ujistil ruských uživatelů Bitcoinu a ostatních kryptoměn, že vláda nebude kriminalizovat či penalizovat lidi za používání kryptoměn.

Je to kompletní obrat postoje ruského ministerstva poté, co prezident Vladimir Putin vyjádřil souhlasné stanovisko vůči kryptoměna.

Putin pomáhá

Putin se setkal se zakladatelem Etherea, Vitalik Buterinom, který se zasloužil o přijetí technologie Blockchain v Rusku, která je základem Bitcoinu.

Následně se konsorcium věřitelů zabývalo možností využití technologie ke snížení nákladů. Mezitím prezidentský asistent oznámil plány ICO (počáteční nabídka mincí).

Váhající ministerstvo financí

Ruské ministerstvo financí dříve využívání kryptoměn odmítalo a uvažovalo nad jejich omezováním. Nyní, když mají podporu od Putina a stát si uvědomil, že digitální měny jsou součástí nové ekonomické reality, Siluanov uvedl, že už nemá smysl jejich kriminalizovat.

Řekl, že dalším krokem je sestavit návrh zákona o regulaci sektoru s kryptoměna.

Siluanov má ještě zveřejnit další podrobnosti, řekl jediné, že cílem ruského ministerstva je, aby se na nakupování kryptoměn vztahoval zákon podobně, jako je to v případě státních dluhopisů a jiných cenných papírů.

Překážka v podobě guvernérů Ruské banky

Podobně jako je tomu v případě jiných technologických trendů, i digitální měny mají své odpůrce. V Rusku se také stále najdou „nevěřící“.

Např. guvernérka Ruské banky Elvira Nabiullina nazvala celosvětový humbuk kolem digitálních jmen „zlatou horečkou“, která zametá státy a vyjádřila pochybnosti ohledně jejich využívání jako náhrady za peníze.

V jiných zprávách se zas píše, že Čína nebyla taková citlivá k rostoucí poptávce po kryptoměna. Ve skutečnosti plány jejího finančního regulátora zavřít hlavní Bitcoin burzy vedly k prudkému poklesu cen Bitcoinu.

Vyskytly se také spekulace v souvislosti se zákrokem proti kryptoměna, které vzešly po nedávném rozhodnutí Čínské lidové banky (PBOC) zakázat financování prostřednictvím ICO, které se těšily rostoucí popularitě.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte