Jak neztratit své cíle

1 61
Rate this post

V první řadě musíte mít svůj cíl. Pokud ho nemáte, položte si následující otázky:

  • Máte svůj životní cíl?
  • Co byste chtěli v životě dokázat?
  • Co vás naplňuje štěstím a radostí a čemu se chcete věnovat?
  • Jakým směrem se chcete ubírat?

Nevíte odpovědi? Tak je nejvyšší čas začít na tom pracovat.

Chcete-li mít lepší rodinný život nebo ten pracovní, začít sportovat, nebo pracovat na sobě, všechno se dá dosáhnout, pokud si stanovíte cíl. Co je důležité a na čem budete muset zapracovat je, že si budete muset začít věřit a musíte začít jednat. Úspěch můžete mít i vy, ale sám od sebe nikdy nepřijde.

Předpokládám, že jste se již setkali s někým, kdo vám říkal, že je třeba mít cíle, držet se jich. Že je dobré, když si cíle napíšete atd. Ale i když si je napíšete, ještě nemáte vyhráno. Možná jste se setkali i s lidmi, kteří vám říkali, že není dobré si stanovit žádné cíle. Každopádně jsme nebyli vedeni k tomu, abychom si dávali cíle, abychom se jimi zabývali. Takže ani nemůžete vědět jak na svých cílech pracovat a neztratit jejich.

Jak neztratit své cíle

1. Napište si seznam svých cílů

Tento bod je velmi důležitý, protože, když si cíle napíšete a budete je mít často na očích, budete častěji na ně myslet a zabývat se jimi. Může to být ve formě nástěnky, obrázků nebo sepsané v samostatném sešitě, který máte vždy u sebe.

2. Setkávejte se s lidmi, kteří mají své cíle a pracují na jejich dosahování

Představte si, že chcete začít běhat. Jste na to sám. Ale pokud byste byli různí a dohodnete si pravidelné tréninky, vaše motivace bude vyšší. Máte závazek nejen vůči sobě, ale i vůči druhým, když se s někým dohodnete na trénování.

3. Mluvte s lidmi, kteří mají cíle

Můžete se s nimi navzájem podělit o podněty, myšlenky a navzájem se podporovat. O cílech nemluvte s lidmi, kteří cíle nemají. Oni vás nepodpoří.

4. Odměňte se

Pokud dosáhnete svého cíle, odměňte se nějakou drobností. Povzbudí vás to při dosahování vašich dalších cílů. Pamatujte, že ten nejpomalejší, který neztratil cíl z očí, jde stále ještě rychleji než ten, který bloudí bez cíle.

TIP na další čtení: Jak si stanovit cíl a dodržet ho

Líbil se vám článek o tom jak neztratit své cíle, sdílejte

1 Comment
  1. […] článku Jak neztratit svůj cíl najdete typy co dělat, abyste neztratili své cíle. Ale třeba si umět správně stanovit cíle. […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte