12 způsobů, jak raketově navýšit sebevědomí

0 103
Rate this post

Sebevědomí je důvěra k vašim talentům, dovednostem, darům a schopnostem. Aby bylo možné pěstovat sebevědomí, musíte věřit v sebe sama.

Zde je proto 12 způsobů, jak raketově navýšit vaše sebevědomí:

1. Vytvářejte lepší přátelství

I když vaši přátelé nemohou ovládat vaše emoce, mohou samozřejmě ovlivnit, jaké máte o sobě pocity. Pokud máte přátele, kteří odmítají vaše nápady, bude to omezovat vaše sebevyjádření. Namísto toho vyhledávejte přátelé, kteří vás podpoří v seberealizaci.

2. Hledejte poznání

Těm, kterým chybí sebevědomí, chybí také znalosti. Když poznáte sami sebe, porostete. Čtěte knihy zaměřené na oblast, kterou chcete ovládnout a vaše sebevědomí raketově stoupne.

3. Počítejte své dřívější úspěchy

Jediné, co opravdu musíte udělat, je poohlédnout se kolem vás a najít artefakty, které poskytují důkaz o vašem úspěchu. Mohou to být fotky, sbírky, časopisy, nebo podobně. Jakmile budete sbírat své minulé úspěchy, budete mít ze sebe mnohem lepší pocit.

4. Naučte se přijmout kompliment

V jeden den jsem pochválil jedné ženě její šátek. Řekla mi:

„ACH, TO BYLO LEVNÉ, KOUPILA JSEM JI ZA DOLAR V SEKÁČI.“

Namísto ospravedlňování sama sebe, mohla raději přijmout můj kompliment a říct: „Děkuji.“

Ti, kteří nevědí přijímat komplimenty, nebudou mít nikdy pocit, že jsou pro společnost dost dobří, i když jsou.

5. Věřte si

Pravděpodobně jste již slyšeli někoho, kdo řekl:

„S MÝM ŠTĚSTÍM TO URČITĚ NEMÁM ŠANCI UDĚLAT.“

Tato osoba jasně potvrzuje své nevýhody. Pokud si myslíte, že nemůžete udělat něco úspěšně, nikdy neuspějete. Nicméně, pokud si myslíte, že můžete, pak můžete.

„AŤ SI MYSLÍTE, ŽE MŮŽETE, NEBO SI MYSLÍTE, ŽE NEMŮŽETE – MÁTE PRAVDU.“

-Henry Ford

6. Vybudujte si způsobilost

Pouze kompetentní lidé se cítí sebevědomě. Pokud jste mistr svého řemesla, budete s větší pravděpodobností sdílet tuto důvěru s ostatními.

Samozřejmě, že jsem lepší, když cvičím svůj projev mnohokrát předtím, než ho podám před publikem. Když mám pocit, že mohu kompetentně přednášet, začnu netrpělivě odpočítávat dny.

7. Cvičte svou integritu

Jedná se o největší způsob, jak zlepšit své sebevědomí. Integrita dělá správnou věc, když se nikdo nekouká. Co se děje ve tmě, vyjde nakonec na světlo světa.

Cvičte se v konání dobra, když se nikdo nekouká. Když přijde čas zazářit, budete světlo, které pomáhá lidem z tmy.

8. Oblékejte se bezchybně

Oblékání se je role, kterou většina lidí přehlíží. Nicméně, pokud jdete skutečně ven poznat nové lidi, ti si vás budou garantovaně prohlížet. Špinavé boty, zmačkané oblečení a skvrny od jídla budou snižovat vaše šance na úspěch.

Pokud si však vybudujete šatník, který bude pro oko přitažlivý, budete mít ze sebe daleko lepší pocit.

9. Komunikujte efektivně

První věc, kterou lidé soudí, je způsob, jakým se oblékáte. Druhá věc, kterou posuzují je, jak mluvíte. Pokud jste někdo, kdo dokáže svou zprávu efektivně prodat do světa, mnozí si vás oblíbí.

Ti, kteří mají dobrou slovní zásobu, artikulaci a tón, budou využívat nejvíce z jejich osobní moci.

„EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE JE 20% TOHO, CO VÍTE A 80% TOHO, JAKÝ MÁTE POCIT Z TOHO, CO VÍTE.“

-Jim Rohn

10. Ujišťujte a utvrzujte se

Mluvte odvážně o tom, kdo jste a co děláte. Pokud si neustále říkáte, že jste „neohrabaný“ nebo „nevyhovující“, budete takovým i nadále.

Naopak, pokud si řeknete, že jste „organizovaný“ a „bohatý“, začnete tyto výsledky dosahovat. Slova mají prosperující sílu. Vybírejte si je moudře, zvláště pokud jste předmětem diskuse.

11. Oslavujte své úspěchy

Příliš mnoho lidí doslova otročí se záměrem zkusit dosáhnout další cíl bez náležité oslavy svého minulého úspěchu. Místo toho si vytyčte chvilku na nasáknutí výhry.

Prožijte čas v lázních, jděte do kina, nebo se odmeňte dobrou knihou. Když máte dobrý pocit ze sebe sama, nekonečně si zvýšíte i své sebevědomí.

12. Cvičte

Nemusíte mít Herkulova tělo, abyste ze sebe měli dobrý pocit, ale musíte zůstat fit. Studie opakovaně prokázaly, že 30 minut cvičení denně výrazně snižuje šance, že dostanete vážnou chorobou. Kromě toho, budete mít ze sebe lepší pocit a zvládnete toho více.

TIP: Více o tom jak se stát úspěšným píše Oliver Olejník na svém blogu stavamesauspesnymi.sk

Líbil se vám článek o sebevědomí, sdílejte

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte