Pohled na svět očima milionáře překvapí – Bohatí jej vidí jinak

0 109
4/5 - (1 vote)

Součástí úspěchu je i odlišný pohled na okolní svět. Je přirozené vidět souvislosti tam, kde je jiní nevidí, nebo přemýšlet „out of box“.

Největší věc, která brzdí většinu lidí dosáhnout velký úspěch, je jejich myšlení, přesvědčení a filozofie v otázce peněz. Rozdíly v pohledech na peníze mezi bohatými a střední třídou jsou extrémní. Je to jakoby tyto dvě skupiny žily na zcela jiných planetách.

Nejdůležitější při penězích, co je třeba mít na paměti, je to, že bez ohledu na úroveň vzdělání, výši IQ nebo na výsledky ve škole máte vše potřebné k tomu, abyste se stali milionářem a dosáhli všechny své požadavky a očekávání.

Jak říká kouč Marshall Goldsmith, který měl v těchto dnech vystoupit v Bratislavě, ale seminář přesunul na příští rok, přestaňte přemýšlet o penězích v rovině strachu a nedostatku a začněte o nich přemýšlet očima svobody, možností, příležitostí a hojnosti.

Pokud jste bohatí, přemýšlejte i nadále tak, jak přemýšlíte. Pokud ne, možná je čas změnit způsob vašeho myšlení o penězích.

Takže jaké je tajemství milionářů při vydělávání peněz?

1. Bohatí se zaměřují na výdělek

Masy se zaměřují na to, jak zabezpečit a hromadit své peníze. I bohatí vědí, že spoření je důležité. Vědí však, že vydělávání peněz je ještě důležitější.

Většina lidí se více orientuje na drobný zisk, který hromadí ze svých úspor a investic, nevyužívají miliardové myšlení k vytvoření bohatství.

Místo toho, aby se obrátily na stříhání kupónů a žili skromně, bohatí odmítají myšlení mas v centech a duševní energii zaměřují tam, kam patří: na velké peníze.

2. Bohatí využívají své schopnosti a možnosti naplno

V myšlení milionářů je leverage (pákový efekt) všem. Bohatí strategicky zaměřují úsilí na nejziskovější oblasti svého podnikání s využitím svých kontaktů, důvěryhodnosti a zdrojů s cílem maximalizace výsledků každého rozhodnutí, které přijaly.

Střední třída vnímá tvrdou práci jako znak cti. Bohatí vnímají úspěch jako důležitější znak cti. Popřemýšlejte o tom, co vás v dětství učili o tvrdé práci.

Pokud se přímo nezaměřuje na akumulaci peněz, rozhodněte se zbavit se jakékoliv omezující představy, jakou máte o tvrdé práci, a začněte přemýšlet o tom, jak můžete využívat investování, abyste se stali úspěšnější.

3. Bohatí přemýšlejí o penězích v nelineárních podmínkách

Masy vyměňují čas za peníze. To vytváří přesvědčení, že vydělávání peněz je lineární proces propojen přímo s časem. Průměrný člověk je přesvědčen, že jediný způsob, jak vydělat více peněz – s výjimkou zvýšení platu a bonusů – je pracovat více hodin.

Milionáři vědí, že velké peníze vyžadují myšlení v nelineárních podmínkách. Jsou mistry ve vytváření peněz prostřednictvím myšlenek, kterými řeší problémy. Uvědomují si, že na myšlenky neexistuje žádný limit, proto neexistuje žádný limit ani na to, kolik peněz můžete vydělat.

Bohatství může být vytvořeno s tou správnou myšlenkou téměř za noc, v ten správný čas, ale pouze v případě, že autor chápe tento nelineární jev.

4. Bohatí vidí peníze očima logiky

Bohužel, jen málo lidí je schopno přemýšlet o penězích, aniž by bylo jejich myšlení zamlžené negativními emocemi. Ty pocházejí z desítek přesvědčení střední třídy, hluboko zakořeněných v naší mysli již od mládí. Emoce mají užitečné místo v našem životě.

Pokud však přijde na přemýšlení o penězích, odložte své emoce na polici a nedopusťte, aby vás doprovázeli. Když přestanete přemýšlet o penězích přes emoce, osvobodíte se od závazných psychologických řetězů a můžete tak získat všechno, co se dá.

Rozhodněte se dnes používat logiku na diktování vaší finanční strategie a emoce jako motivaci k její dodržení.

5. Bohatí věří, že být bohatým je v pořádku

Průměrný člověk je přesvědčen, že být bohatým je privilegium uděleno pouze šťastným lidem. Světoví myslitelé vědí, že v kapitalistické zemi mají právo být bohatí, pokud jsou ochotni vytvářet masivní hodnoty pro ostatní.

Věří, že pokud dělají život lepším nebo jednodušším pro ostatní, mají právo být bohatými. Stále přemýšlejí o nových způsobech, jak vytvořit past na myši. Velcí věří, že mají právo být bohatí jako hodnoty, které vytvářejí.

Přestaňte věřit tomu, že „self-made“ milionáři měli prostě štěstí. Začněte věřit tomu, že jste hodni každé koruny, kterou jste vydělali, a ještě více.

Pohled na svět očima milionáře

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte