Na světě žije rekordní počet miliardářů, víte kolik?

0 321
4/5 - (1 vote)

Jak vyplývá z nejnovějšího reportu výzkumné firmy Wealth-X, loni bylo na světě celkem 2473 dolarových miliardářů, což je více než kdykoli předtím. Dohromady drží majetek 7,7 bilionu dolarů, což je o 5,4% více než před rokem.

Překvapením je, že Evropa má více miliardářů než USA. Zatímco v Evropě žije 806 miliardářů, v Severní Americe 628 miliardářů.

Ze studie Wealth-X také vyplývá, že miliardáři jsou rodinně založení lidé. Více než 85% z nich jsou v manželském svazku a mají v průměru 3 děti, zatímco v roce 2014 to byly v průměru dvě děti.

Více než polovina všech současných miliardářů jsou tzv. self-made, což znamená, že se k bohatství dopracovali samostatně od nuly, ne děděním. Studie uvádí, že bohatství nabyli buď přes úspěšné firmy nebo lukrativní investice.

56% žen miliardárok bohatství dědilo, je to však pokles ze 65,4% zaznamenaných v roce 2014. Ženy, které bohatství zdědilo, ho stále více využívají na rozběhnutí vlastních podnikatelských aktivit či pokračování rodinného impéria. Příkladem je i Chang Liu, která po otci převzala zemědělské podnikání v Číně a pokračuje v jeho rozvíjení. Hodnota jejího majetku podle reportu dosahuje 1,1 miliardy dolarů.

Méně časté jsou self-made miliardářky, jakou je například Oprah Winfrey (na úvodním snímku), která od nuly vybudovala mediální impérium a dnes drží majetek v hodnotě 2,8 mld. dolarů.

Na světě žije rekordní počet miliardářů, víte kolik?

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte