Který poskytovatel půjčky je nejlepší? – Díl 7.

0 211
5/5 - (4 votes)

Potřebujete půjčku, procházíte internet a hledáte, který poskytovatel půjčky (věřitel) má nejlepší podmínky. Z různých zdrojů jste se dozvěděli klady a zápory různých společností i to, jaké jsou banky špatné a nepůjčují klientům peníze. Stojíte před dilematem, zda oslovit některou konkrétní společnost? Zastavte se na chvilku a zamyslete se, zda jste opravdu dobře zvážili všechny své možnosti.

Poskytovatele půjček (věřitele) bychom mohli rozdělit do čtyř skupin

  1. Rodina a známí
  2. Banky
  3. Nebankovní společnosti
  4. Různý osobní poskytovatelé

Pojďme na ně postupně. Při výběru věřitele byste vždy měli postupovat v pořadí, v jakém jsou uvedení. Proč? Minimalizujete své riziko a nezhoršujete si podmínky úvěru.

Rodina a známí vám velmi často půjčují prostředky v zásadě bezúročně a zdarma. To ostatní věřitelé ze seznamu neudělají nikdy. Jak v tomto žebříčku budete postupovat níže, bude stoupat vaše úvěrové riziko a podmínky určitě nebudou lepší.

Obecně platí, že banky a seriózní nebankovní subjekty vám nepůjčí prostředky, pokud nemáte na jejich splacení včas. Proč? Chrání své investice. Vaši bonitu si velmi dobře prověří, než vám poskytnou jakékoliv finanční prostředky. Mají k dispozici rozsáhlé analytické systémy a přístup k různým registrům. Věřte, že je využijí.

Na druhou stranu různý osobní a malý poskytovatelé buď nemají dostatečně dobré nástroje, nechtějí anebo nedokážou platit za přístup do různých databází. Často se pak spoléhají na svůj „dobrý“ úsudek, nebo přímo na vaši zoufalou situaci a její budoucí zneužití.

Pár rad na závěr

Pokud jste již rozhodnutí pro nebankovního poskytovatele, alespoň si přečtěte několik rad na co myslet při výběru půjčky. Zkuste si projít přehledný, skoro úplný, seznam seriózních nebankovních poskytovatelů půjček, případně členy asociace APNÚ.

Chci vidět přehled seriózních nebankovních poskytovatelů půjček

Líbil se vám článek, sdílejte

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte