Známe nejvýhodnější půjčky. Které to jsou?

0 452
4.7/5 - (3 votes)

Půjčka nemusí být nic špatného, pokud si nepůjčujeme na zbytečnosti a zaměříme se skutečně na výběr nejlepší možnosti, která na trhu existuje. Pokud souhlasíte, bude se vám hodit náš přehled o tom, jaké možnosti jsou na současném trhu těmi skutečně nejvýhodnějšími. V našem přehledu se zaměříme na to nejlepší ze všech oblastí, které zahrnují:

  • Bankovní půjčky
  • Nebankovní půjčky
  • P2P půjčky

V bance stále nejvýhodněji

Banky si dlouhou dobu drží prvenství spojené s tím, že nabídnou ten nejvýhodnější úrok na celém trhu. I když to krátkodobě vypadalo na vítězství P2P půjček, inovativní bankovní domy jasně ukázaly, že jsou lepší. Začněme úvěrem, kterým je GE Money Express půjčka. Ta může nabídnout až 800 000 korun, které jsou spojeny s úrokovou sazbou jenom ve výši 5,9 procent. Stejnou výši úrokové sazby může mít pro své klienty k dispozici také ČSOB. Zde ale připomeňme, že u ní je výše daného úroku spojena jenom s účelovým úvěrem. Tedy s půjčkou, u které musíme doložit pořízení určitých věcí. Na druhou stranu získání takové půjčky může být o poznání jednoduší. Pouze o procento horší jsou na tom dvě menší banky na trhu, a to konkrétně inovativní Air Bank a zajímavá Zuno. I u nich může být půjčka poměrně dobrou volbou.

Ani jedna z výše jmenovaných bank však nemá na variantu úvěru, který si aktuálně představíme. Ten má ve svém portfoliu mBank a jedná se o půjčku s garantovanou nejnižší sazbou. Pokud při žádosti, nebo kdykoliv později doložíte bance informace o výhodnější nabídce, bude vám dorovnána. Ani tím ale tato banka nekončí, jelikož v posledních týdnech je dispozici i bezúročná půjčka. Platíte jenom dvouprocentní poplatek, který se může vázat k úvěru až 40 000 Kč.

Ani P2P půjčky nestojí stranou

V těsném závěsu za bankami se setkáme s konceptem, kterým je takzvaná P2P půjčka. Jedná se o možnost, v rámci které si můžeme půjčit od lidí, kteří se na požadovanou výši úvěru jednoduše složí. Nejznámější platformou u nás je Zonky, která slaví rok od svého oficiálního vzniku. Lákadlem je nejenom u investorů, ale i u lidí, kteří peníze potřebují. Důvodem je úroková sazba, která začíná na sazbě 3,99 % p.a. Pozor však ještě na další podmínku, kterou je jednorázový poplatek z poskytnuté částky. Ten se odvíjí od půjčené částky a má dvouprocentní hodnotu.

Jak jsou na tom nebankovní společnosti?

Ani na ty nesmíme zapomínat, jelikož jsou ve světě úvěrů také velmi poptávanou cestou. Hlavně u klientů, kteří hledají rychlost a jednoduchost vyřízení své žádosti. Společně se podíváme na dvě možnosti, které jsou s nebankovním trhem spjaté. Jedná se o:

  • Mikropůjčku neboli expres půjčku
  • Klasický spotřebitelský úvěr

Mikropůjčka je unikátní tím, že nám může nabídnout menší sumy, s jistotou vyřízení během pár minut, z pohodlí domova. A to bez složitého ověřování, nebo dokládání jakýchkoliv informací. Klasický spotřebitelský úvěr je obdobou bankovní půjčky. Můžeme ho získat v hotovosti či na účet, stejně jako může být v hotovostní, stejně jako může být i v bezhotovostní formě.

Jaký poskytovatel dominuje v segmentu mikro (expres) půjček?

Ty jsou dnes velkým lákadlem hlavně ve chvíli, kdy potřebujeme řešit naše finanční problémy. Důležité je, aby nám úvěr několik dalších nepřidal. Proto by mělo být v našem zájmu vybrat toho nejvýhodnějšího poskytovatele. Tím je aktuálně Japonská půjčka, která nabídne až 10 000 Kč. Výše úroku činí jenom 33 korun z každé půjčené tisícikoruny. Tím se tento poskytovatel řadí na špičku žebříčku. A komu by to bylo málo, je možné v případě první žádosti dosáhnout na půjčku zdarma. Tu nabídnou i další poskytovatelé, jako třeba Zaplo nebo CreditOn. V obou případech doporučujeme dát si pozor na splacení v termínu. Jinak budou úroky, ale i sankční poplatky zpětně doúčtovány.

Jak jsou na tom běžné nebankovní půjčky?

Ty v minulosti patřily k tomu nejhoršímu, co jsme mohli udělat. Postupem času se situace zlepšovala. Nyní je standardem nejenom absence poplatků, ale i výše úroků, které jsou podobné těm bankovním. Jako nejlepší možnost doporučujeme společnosti Cofidis a Cetelem. Oba načerpaly zkušenosti v segmentu splátkového prodeje. Nyní však nabízejí i běžné půjčky. Nejvýhodnější půjčka v jejich režii nabídne úrok poměrně příjemných 6,9 procent. Po nich dlouho žádného poskytovatele nenajdeme, až se objeví třetí společnost z trojice nejlepších. Tou je Home Credit, která startuje svou nabídku na úrokových sazbách 13,9 procenta.

TIP: Podmínky nebankovních půjček se neustále mění a proto pro vás udržujeme aktuální přehled, který vám pomůže se rozhodnout. Případně můžete zkusit i některý z existujících srovnávačů půjček.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte