Pojištění ANO či NE? Pro někoho je nezbytné, pro jiného NE!

0 180
4/5 - (1 vote)

Pojištění nezbytně nepotřebujete!

Debatu na toto téma vedu většinou s klienty, kteří jsou zabezpečení jiným způsobem a podle mého názoru není vždy nutné platit pojišťovně za ochranu. Řeč je samozřejmě o pojištění osob, nikoliv o pojištění majetku.

Většinou se jedná o klienty, kteří vlastní několik nemovitostí nebo jiný majetek, který lze v případě potřeby prodat a získané finanční prostředky použít na dlouhodobé zachování životního standardu.

Zajímavé je, že klienti z této sociální vrstvy obvykle nemají na pojištění averzi, co naopak lidé, kteří by pojištění potřebovali mají.

Drtivá většina lidí jsou zaměstnanci popřípadě malí živnostníci, žijící obrazně řečeno z měsíce na měsíc a v lepším případě si kromě splátek hypotéky a dalších úvěrových produktů mohou dovolit odkládat pouze stovky, nebo v lepším případě tisícky korun.

V případě dlouhodobého výpadku příjmu, například z důvodu zdravotních problémů, po úrazu nebo nemoci, se člověk dostane do finančně nepříjemné situace a často se stává finančně závislým na svém okolí. Ještě horší je to tehdy, když se jedná o živitele rodiny.

O něco lepší situaci má člověk, který má finanční rezervu a může ji použít na překlenutí takového období, ale třeba si uvědomit, že v takovém případě záměr na který měl peníze odložené se díky tomu musí odložit, nebo v některých případech dokonce zrušiť.Mať pojištění je moudré!

Právě pro takové situace je dobré pojištění!

Pokud si platíte smysluplné pojištění tak se dlouhodobého finančního výpadku nemusíte obávat. Když je řeč na téma smysluplné pojištění, tak to je kapitola sama o sobě, neboť v praxi si drtivá většina lidí platí pojištění, které by jim nepomohlo vůbec nebo jen symbolicky.

Z mého pohledu je to zejména proto, že „pojišťováků“ nebo „finanční poradce“ dostane svou provizi pouze když uzavře smlouvu, kterou klient platí. Ze strachu, že by pojištění mohlo být drahé a klient by ji nechtěl, raději nabídne takové pojištění, které se i klientovi zdá přiměřené, bez ohledu na to zda pojistná ochrana je dostatečná.

Zlatý hřeb je když se připojí „spořící“, nebo investiční složka, která se s oblibou prodává stylem:

…A když si připlatitíte jen pár desítek korun navíc, tak si také naspoříte a peníze se vám na konec vrátí.

Když se to takto jednoduše prezentuje tak si člověk řekne:

„No nekupte to!“
Pokud si teď říkáte, že něco podobného se stalo i Vám tak by to nebylo nic zvláštního, protože z praxe to je zkušenost 9 z 10 lidí.

Přečtěte si: Inspirativní způsoby z praxe jak ušetřit peníze 2.

Jaké je řešení?

Řešením je úprava pojistky v případě, že produkt požadované změny dovoluje a není předražený ve srovnání s konkurencí na pojišťovacím trhu. Pokud nemáte jistotu či pojištění potřebujete, nebo zda pojištění, které si platíte je dobře nastaveno, tak doporučuji vyhledat profesionála.

Zjistěte si reference na poradce ještě před setkáním, zejména způsob jakým pojištění vysvětluje a doporučuje.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte