P2P půjčky (Zonky): proč se zadlužit v bance, když může půjčit dav?

4 247
5/5 - (2 votes)

Zonkyho půjčka se na nás valí z každého rohu. Válcuje televizní obrazovky, rádia i internetová média. Koncept této půjčky, který nám předestírají reklamy, je první pohled velice jednoduchý. Potřebujete peníze, a proto vložíte svůj požadavek na stránku zonky.cz. Lidé se vám na ni pak poměrnými částkami poskládají. Pokud je přesvědčíte, že hrajete fér a myslíte to se splácením vážně a současně se sejde dostatek lidí, aby se složili na váš požadavek, půjčku máte v kapse. Jednoduché, že?

Od zářivé reklamy k tvrdé realitě

Jak ale ta Zonkyho půjčka funguje ve skutečnosti? V tomto případě není reklama daleko od skutečnosti. Na portálu zonky.cz zadáte online poptávku za asi 10 minut. Nahrajete potřebné doklady totožnosti a poslední 3 výpisy z bankovního účtu. Systém pak posoudí Vaší bonitu (jak velká je pravděpodobnost, že nebudete mít problém úvěr splácet) a přiřadí Vám tzv. Rating. Hodnota ratingu je od A** (nejméně rizikový klient) až po D (klient s nejvyšším rizikem). Tenhle rating je pak poskytnut investorům (z radu lidí) jako vodítko k rozhodnutí, zda Vám na půjčku přispějí či nikoliv. Na rating je vázaná i vaše výsledná úroková sazba. Při ratingu A** je úrok nízký, 3,99% p.a., při ratingu D pak až 19,99% p.a. Pokud budete se svou úrokovou sazbou spokojeni, přijde na řadu podpis smlouvy. Ten probíhá elektronicky a potvrzen je SMS.

Zonkyho rating

RatingPopis
A**Daří se vám v práci a její výsledky jsou vidět i navenek. Se splátkou dluhu jste se nikdy nezpozdili ani o den. Půjčujete si výjimečně a máte svoje finance zcela pod kontrolou.
A*Chcete si půjčit na něco, co vás posune blíž k vašim cílům. A máte to dobře promyšlené. Se splátkou dluhu jste se nikdy nezpozdili ani o den. Půjčujete si výjimečně a máte svoje finance zcela pod kontrolou.
A++Máte dobrou práci a děláte ji dobře. Půjčujete si relativně pravidelně a svoje závazky vždycky bez problémů splatíte.
A+Teprve se rozjíždíte, ale máte velké plány. Možná máte zatím nižší příjmy, ale všechno nasvědčuje tomu, že máte velký potenciál.
ADaří se vám docela dobře. Půjčky už nějaké máte. Při splácení občas zaškobrtnete, ale vždycky to rychle dáte do pořádku.
BPráce by mohla být lepší a lépe placená, ale je stabilní a děláte ji rádi. Nejrůznějších závazků máte na krku docela dost a někdy dá trochu práce to všechno ustát.
CPráce by mohla být lepší a lépe placená, ale je stabilní a děláte ji rádi. Závazků máte na krku docela dost a v minulosti občas byly nad vaše síly. Ale nakonec se vám vždycky povedlo je vyrovnat.
DV minulosti se něco hodně nepovedlo. Ale umíte to vysvětlit a dokážete nás přesvědčit, že to s druhou šancí myslíte opravdu vážně.

 

Zonky rating uživatele

Napište dobrý příběh – pomáhá v rozhodování investorů

Po tom, co jste zadali svou poptávku po úvěru zůstává poslední krok. Napsat krátký příběh o tom, proč a na co chcete peníze využít. Váš příběh spolu s cílovou částkou je pak po 7 dní vystaven na otevřeném tržišti půjček. Investoři mají možnost pokládat vám dodatečné otázky. Na ně je vhodné reagovat a zvyšovat tím svojí důvěryhodnost. Jakmile najdete dostatek investorů, kteříse na Váš úvěr složí, máte vyhráno a peníze putují na Váš osobní účet.

zonky-cz-1

Co v reklamě nezaznělo?

Na poli reklam na finanční produkty je zvykem neříct vice, než je nezbytně nutné. V tomto případě však musím dát autorům puntíky k dobu. V reklamě není zmíněná jenom jediná věc: Zonky si účtuje 2% z výše úvěru, u půjčky 100 000 Kč tak zaplatíte poplatek 2 000 Kč.

Kdo stojí za zonky.cz? Je to seriózní a bezpečná půjčka?

Za projektem stojí skupina PPF. Mezi její mediálně nejznámější aktivity patří Home Credit a nebo nově Air bank. Koncept vytvořila skupina Creative Dock, která dlouhodobě přichází v rámci skupiny PPF se zajímavými řešeními. Ve světě je pak v rámci půjčování mezi lidmi (tzv. Peer-to-peer P2P půjčkami) nejznámější americká společnost lendingclub. V půjčkách má investovaných více než 15 miliard dolarů. Jedná se tedy o relative bezpečný a prověřený koncept půjček, který stojí za to vyzkoušet.

Klady a zápory zonky.cz

+ transparentnost
+ velmi nízké úroky
+ jednoduchý proces žádosti o půjčku
+ minimum dokumentů
– dlouhá doba vyřízení úvěru
– poplatek 2% za vyřízení úvěru

zonky-ban-ilustr-500x500-02.jpg

4 Comments
 1. Jiri D řekl(a)

  Dobry den, prosim pekne mohl by mi nekdo poslat pozvanku? Rad bych se zapojil do projektu. Předem děkuji dusekj262@seznam.cz

 2. Marcela řekl(a)

  Dobrý den, také bych měla zájem o promo kód. Máte-li jej někdo, pošlete mi ho prosím na email barbara-marcela@seznam.cz. Děkuji

 3. Standa řekl(a)

  Dobrý den, pokud chcete ještě více porozumět Zonky půjčce nebo se pobavit s dalšími uživateli a získat rychleji promo kód, můžete se zapojit do bohaté diskuze na http://pujcko.cz/zonky-com/. Mám osobní zkušenosti, že tam jsou lidé příjemní a chtějí pomoct.

 4. Petr Mička řekl(a)

  Dobrý den, mohl by mi někdo poslat pozvánku rád bych investoval na petr9638@seznam.cz

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte