8 věcí, se kteými úspěšní lidé nikdy neztrácejí čas

0 115
5/5 - (1 vote)

Všichni chceme být v životě úspěšní, ale někdy ztrácíme náš čas prováděním činností, které nám brání dosáhnout náš skutečný potenciál. Co dělají skutečně úspěšní lidé jinak?

Je důležité analyzovat, jak trávíme naše dny hodinu po hodině a hledat způsoby, jak pracovat chytřeji, způsoby jak eliminovat požírače času.

Zde je 8 věcí, na které produktivní a úspěšní lidé nikdy neztrácejí čas:

1. Produktivní a úspěšní lidé se nenechají pohltit sociálními médii

Být na sociálním médiích – kontrolovat oznámení na Facebooku, prohlížení obrázků na Instagramu, prohlížení tweetů na Twitteru – je součástí každodenního života. Pokud ale nekontrolujete, kolik času na nich trávíte, hodiny budou běžet a vy nic z vašeho seznamu úkolů neuděláte.

Takže buď si na ně nastavte limit, který vám připomene, že je máte minimalizovat či zavřít a soustředit se na práci, nebo je využijte po provedení nezbytných aktivit.

2. Produktivní a úspěšní lidé nejdou do nového dne bez plánu

Úspěšní lidé mají svůj účel, laserově-zaměřený plán věcí, které chtějí v daný den dosáhnout. Zapisujte si věci – ale pouze 2 či 3 top priority dne, ne dlouhý seznam věcí.

Zapište si své hlavní priority dne a rozdělte si je do několika kroků. Sami uvidíte, že je budete chtít mít čím dříve hotové a odškrtnuté ze seznamu.

3. Produktivní a úspěšní lidé nevykonávají emocionálně vyčerpávající činnosti

Chcete-li vstoupit do skutečně úspěšného života, musíte se zaměřit na věci, které pozitivně ovlivňují váš život. Produktivní lidé neztrácejí čas na věci, které je citově vysávají.

Před zavázaním se k vykonání aktivit na vašem seznamu úkolů se ujistěte, že vám tyto aktivity pozitivně ovlivní život. Pokud věříte, že ne, popřemýšlejte o tom, že jim řeknete „ne“.

Také se neciťte povinným dát odpověď na otázku, jakmile jste o něco byli požádáni. Přemýšlejte, než řeknete „ano“ a vězte, že je v pořádku říci „ne“ na žádosti o váš čas.

4. Produktivní a úspěšní lidé se netrápí věcmi, nad nimiž nemají kontrolu

Úspěšní lidé si uvědomují, že trápení se vás v životě nedostane nikam, zejména pokud v dané situaci nemůžete udělat nic. Takže proměňte své myšlenky do akcií a zaměřte se na věci, které můžete udělat.

5. Produktivní a úspěšní lidé netráví čas s negativními lidmi

Říká se, že jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času. Takže pokud chcete být nejlepším, musíte se obklopit nejlepšími. Eliminujte negativní a toxickou energii kolem vás. Chcete-li v životě stoupat, vyhoďte to, co vás táhne dolů.

6. Produktivní a úspěšní lidé se nezabývají chybami z minulosti

Úspěšní lidé dělají chyby. Každý dělá chyby. Klíčem k dosažení úspěchu v životě je neudělat stejnou chybu dvakrát, učit se a růst z chyb a stávat se kvůli ním lepším člověkem.

Takže když uděláte chybu, uvědomte si, že jste ji udělali a že to nemůžete vrátit zpět. Zaměřte se na to, co jste se naučili a navrhněte strategii, kterou se pozitivně posunete vpřed.

7. Produktivní a úspěšní lidé se nesoustředí na to, co dělají druzí

Je skvělé se inspirovat tím, co dělají jiní úspěšní lidé, ale pokud se neustále porovnáváte s jiným člověkem a táhne vás to dolů, je čas otočit vaše myšlení. Inspirujte se jinými, ale soustřeďte vaše myšlení na konkurování s člověkem, na kterém nejvíce záleží: na vás.

8. Produktivní a úspěšní lidé nedávají sami sebe na poslední místo

Všichni procházíme dobami, kdy se nám nedostává hodně spánku nebo cvičení, protože potřebujeme pracovat na velkém projektu. Nicméně, pro úspěch a štěstí z dlouhodobého hlediska musíte dát sebe na první místo v seznamu vašich priorit.

Některé skvělé způsoby, jak toho dosáhnout, je nakopnout začátek vašeho dne činnostmi, které milujete – možná to je rozcvička, meditace nebo čtení skvělé knihy. Dělejte to, co platí pro vás.

Když začnete svůj den činnostmi, které milujete a které jsou pro vás dobré, budete se cítit šťastným, soustředěným a plným síly po celý den.

Byly věci na tomto seznamu pro vás požírači času? Eliminujte je, abyste mohli vkročit do svého nejlepšího života.

8 věcí, se kteými úspěšní lidé nikdy neztrácejí čas

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte