7 tajemství peněz bohatých lidí

0 243
5/5 - (1 vote)

 

LIDÉ ŘÍKAJÍ: „CHCI BÝT BOHATÝ.“ OTÁZKOU JE: „JSTE OCHOTEN PRO TO UDĚLAT VŠE?“
–Robert Kiyosaki

Kolik vašich přátel chce být bohatými? Myslím, že většina. Kdo by nechtěl odhalit tajemství peněz? Ne každému se to však podaří a stane se bohatým.

Bohužel, touha realitu nevytváří – to jen akce.

Nejbohatší lidé na světě, i když možná šel každý z nich jinou cestou, mají mnoho společných návyků, které jim pomohly vybudovat bohatství.

Zde je 7 tajemství peněz bohatých lidí:

1. Sázejí vše

Podle multimilionáře, Granta Cardona, zákon peněz č. 1 bohatých je, že sázejí „all in“. Na rozdíl od většiny, která má tendenci jít „na půl cesty“ ve snaze snížit riziko.

Nejbohatší lidé na této planetě udělají rozhodnutí a odhodlají se jít jedním směrem. Věří svému rozhodnutí, nepotřebují záložní plán a to masívně zvyšuje pravděpodobnost jejich úspěchu.

2. Platí nájem

Paradoxně ti, kteří si mohou dovolit velké domy platí nájem. Proč? Bohatí vědí, že je to investice bez návratu a s velkými výdaji – daně, údržba, pojištění. Pokud dům nepronajímá, jeho cena jde dolů a vy na tom nic nevyděláte.

3. Neutrácí, investují

Bohatí před obyčejným utrácením preferují investice. Ti nejbohatší se na peníze nedívají jako na něco, co mohou jednoduše vyměnit za nějaký produkt, dívají se na ně, jako na něco, co pro ně může pracovat a vytvářet ještě větší bohatství.

4. Investují do vzdělání

Nejlepší investice, kterou můžete udělat, je investice do sebe, protože nakonec, neprodáváte produkt nebo službu, ale sebe. Bohatí vědí, že to nejcennější je jejich mysl a čím více znalostí a odborných znalostí mají, tím více může jejich příjem porůst.

5. Peníze jsou jejich prioritou

Peníze jsou palivo, které zajišťuje chod vašeho byznysu. Bohatí lidé vědí, že když se někdo se snaží minimalizovat význam peněz v jejich životě nebo podnikání je, nebo brzy bude, bez peněz.

Není to chamtivost, je to nutnost.

6. Nenechávají emoce ovlivnit jejich úsudek

Na rozdíl od většiny, nejúspěšnější investoři drží své emoce na uzdě. Úspěšné investování není nikdy výsledkem vzrušení, zklamání, nebo jiné emocionální motivace.

Peníze nejsou emocionální záležitost. Nestaňte se investorem, který se citově angažuje při uvádění své „sázky“.

7. Vědí využít nepřízeň osudu ve svůj prospěch

Není žádným tajemstvím, že zatímco mnozí o svůj majetek přijdou, někteří lidé jsou schopni využít tuto situaci ve svůj prospěch a nahromadit bohatství i uprostřed špatné ekonomické situace.

Lidé jako Grant Cardone, Warren Buffet, a Jamie Dimon byli schopni obrátit špatnou ekonomickou situaci ve svůj prospěch prostřednictvím strategických investic a odvahy jít proti srsti. Jejich rychlá akce a vhled vyústil k miliardovým ziskem.

Líbil se vám článek o tajemství peněz, sdílejte

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte