Půjčka Benefi – Lidé půjčují lidem (recenze)

2 357
4.7/5 - (3 votes)

Doslova unikátní úvěrový produkt. Tak by se dala jednoduchým způsobem charakterizovat půjčka Benefi. Stojí za ní akciová společnost se stejným názvem, která je českou firmou, která vznikla v roce 2014. Unikátem však zůstává, že to rozhodně není tato firma, která půjčuje peníze. Půjčka Benefi je zajímavá v tom, že spadá mezi takzvané P2P půjčky. A to přirozeně znamená, že konkrétní úvěr je poskytován běžnými lidmi, kteří se skládají žadatelům na jejich potřeby úvěru.

Kolik peněz půjčka Benefi nabídne?

I když je to P2P půjčka, neznamená to, že by nebyla dána určitá pravidla, která souvisí s tím, kolik peněz a za jakých podmínek si lze konkrétně půjčit. Podíváme-li se na dané možnosti blíže, je třeba říci, že půjčka Benefi je spojena s možností požádat si o sumu, která začíná na částce 10 000 Kč. Naopak tou největší možnou sumou je částka ve výši poměrně příjemných 250 000 Kč. Požadované peníze mohou být využity na cokoliv, bez nutnosti daný účel dokládat.

S charakteristikou půjčky souvisí také její splatnost. I zde nám jako žadatelům dá půjčka Benefi konkrétně na výběr. Tou nejkratší lhůtou, po kterou můžeme půjčku splácet, je doba šesti měsíců. Naopak tou nejdelší je doba až desetinásobná, která činí celých 60 kalendářních měsíců.

Co je potřeba k vyřízení?

Nyní se již dostáváme k jedné z nejdůležitějších informací, kterou je nutné v souvislosti s úvěrem Benefi zmínit. Jedná se o podmínky získání. Tedy o to, co přesně bude nezbytné doložit. Základem jsou dva doklady totožnosti, které slouží ke správnému ověření identity. Dále je nezbytné také doložit číslo bankovního účtu, na který budou zaslány získané peníze. Dále se žadatelé neobejdou bez doložení svého příjmu. Zde potěší, že ten může mít mnoho podob. Může jít například o:

 • Příjem podnikatelský
 • Příjem zaměstnanecký
 • Rentu
 • Důchod

S čím je v rámci schvalování také nutné počítat, to je i prověřování finanční minulosti v rámci registrů. Zde jsou však případné negativní záznamy posuzovány hlavně individuálně, s ohledem na jejich stáří, stejně jako s ohledem na případnou výši vašeho prohřešku, nebo jeho typ.

Jak konkrétně půjčka Benefi funguje?

Kdo si může požádat a od koho dostane peníze, to již víme. Nyní se podívejme blíže na to, jak půjčka Benefi vlastně funguje. Prvním krokem je již zmíněná žádost, která je spojena také s tím, že projdeme ověřovacím procesem. Pokud je vše v pořádku, stane se žádost takzvanou veřejnou aukcí. Tím se zobrazí i samotným investorům. Tedy lidem, kteří jsou ochotni investovat své peníze. Ti se na každou žádost skládají, dokud není dosaženo požadovaného maxima.

Jakmile je potřebné částky dosaženo, vstupuje do hry opět společnost Benefi, která se postará o vše potřebné v souvislosti se smluvní dokumentací, stejně jako o vše potřebné v souvislosti se zasláním požadovaných finančních prostředků.

Jaké výhody má půjčka Benefi?

Nejenom zajímavý koncept, ale třeba i celkem výhodné úrokové sazby jsou tím důvodem, proč je půjčka Benefi stále velmi zajímavou alternativou jak bankovním, tak i nebankovním úvěrům. Úroková sazba totiž začíná již na hodnotě šesti procent, díky čemuž strčí do kapsy většinu bankovních domů na našem trhu. Dále nechybí ani jistoty spojené s možností předčasného splacení poskytnuté půjčky. Díky tomu lze docílit ještě výhodnějších podmínek. Nechybí ale ani rychlost a jednoduchost celého procesu. Jako žadatelé máte jistotu, že:

 • Většinu věcí vyřídíte online, za pár minut
 • O půjčce máte neustále přesný přehled
 • Výše splátek je pevná a neměnná

Díky postupnému procesu žádosti může být prostřednictvím internetu vyřešeno i nahrávání dokumentů, a to od osobních dokladů, až po podepsané smlouvy. Postačit může scanner, fotoaparát, nebo třeba webkamera u vašeho počítače. Tím se půjčka Benefi staví na úroveň jednoduchosti, jakou mají mikropůjčky.

Závěrečné shrnutí

Výše jsme popsali charakteristiku a unikátnost, se kterou je půjčka Benefi spojena. Právě koncept P2P půjčky je spojený s hlavní výhodou, kterou je nízká úroková sazba, nebo jednoduché a rychlé vyřízení. Drobným negativem může být menší počet investorů, kdy některé žádosti nemusí být stoprocentně zafinancovány. Dalším drobným negativem je složitější proces ověření vaší žádosti, na základě kterého je stanovena vaše bonita.

Za pozitivum přirozeně musíme označit i to, že Benefi není půjčka určená jenom pro žadatele, ale i pro investory, kteří mají zájem zajímavě zhodnotit své finanční prostředky, a to právě tímto způsobem. Co by však neměli opomínat, to je fakt, že v souvislosti s tím nesou i určité riziko.

Půjčka Benefi – Lidé půjčují lidem – recenze, zkušenosti, podvod a diskuze

Pokud máte jakékoli další informace o této společnosti, jejích produktech, nebo vlastní zkušenosti, neváhejte se o ně podělit v diskusi pod článkem.

Kontakt:

Benefi a.s.
Londýnská 730/59
120 00  Praha 2 – Vinohrady
IČ: 03625699
Spisová značka: B 20271 vedená u Městského soudu v Praze

Datová schránka     ID Datové schránky: qb9tida

2 Comments
 1. Petr řekl(a)

  Jj, Benefit i s úrokem 39%!!! Tož je výhodnější cokoliv jiného!!!!

 2. Tad řekl(a)

  Koukám, že půjčky lidí lidem se dost rozmáhají. Jen bych chtěl poukázat na to, že toho využívá hodně lidí, kteří potom neplatí, tak pozor na to.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte