Faircredit půjčka – recenze, zkušenosti, podvod a diskuze

1 866
3.7/5 - (4 votes)

Klasická nebankovní půjčka, jejímž prvním zajímavým unikátem je rozhodně to, že ji poskytuje ryze česká společnost se stejným názvem. I v tom je Faircredit půjčka zajímavá. Rozhodně se ale nejedná o jednu jedinou informaci, se kterou je spojena a která patří mezi něco skutečně zajímavého. Velkou výhodou dané půjčky je rozhodně i proces vyřízení. Není třeba kamkoliv chodit, jelikož vše je vyřízeno z pohodlí domova každého klienta. Sem se totiž dostaví obchodní zástupce, který s ním požadovanou půjčku jednoduše sjedná.

Faircredit půjčka a její charakteristika

Nejprve uveďme, že se jedná o úvěr nebankovní, stejně jako neúčelový. Je na každém žadateli, co konkrétně se získanými penězi udělá. V tomto směru totiž není nijak omezován. Nemusí účel ani uvádět, ani ho samozřejmě nemusí ani dokládat. A to ať už si požádá o jakoukoliv sumu, kterou Faircredit půjčka nabídne. Tou nejnižší je částka 4 000 korun českých. Naopak tou nejvyšší sumou je částka 50 000 Kč. To už je suma poměrně lákavá.

Nezapomínejme také na to, že mluvíme o půjčce hotovostní. Při návštěvě samotného obchodního zástupce totiž nedojde jenom k podpisu smlouvy, ale dojde také k tomu, že jsou peníze vyplaceny. Termín splácení je možné vybrat si ze dvou možností, které jsou uváděny v týdnech. Tou kratší dobou je 43 týdnů, zatímco tou delší dobou je 58 týdnů.

Kdo si může o Faircredit půjčku požádat?

Jsou to v podstatě klasické podmínky získání, které jsou spojovány s tímto konkrétním úvěrem. A to znamená hlavně jistotu toho, že se není třeba obávat jakýchkoliv složitostí. V tomto směru platí, že si může požádat v podstatě každý, kdo již dosáhl plnoletosti. Tedy každý, komu již bylo 18 let. Dále je třeba doložit jenom:

  • Platný občanský průkaz
  • Informace o příjmech za poslední tři měsíce
  • Doklad o bydlišti

Posledním dokladem se rozumí třeba vyúčtování za telefon, nebo elektřinu, které je vedené na účet dané osoby žadatele. Jde primárně o to, aby bylo jasně prokázáno, že tato konkrétní osoba na daném místě skutečně bydlí. Nic více už k plnohodnotné žádosti a jejímu vyřízení není třeba. Zde však pozor na fakt, v jakých lokalitách je Faircredit půjčka nabízena. Aktuálně se jedná o oblasti: Brno, České Budějovice, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Karlovy Vary, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Ústí nad Labem, Zlín.

Splácení je snadné

Zajímavostí, kterou se Faircredit půjčka také pyšní, to jsou jistě i informace spojené se samotnými splátkami. V tomto směru platí, že ty jsou účtovány v týdenních intervalech. Zajímavostí na nich je rozhodně také to, že jsou předávány osobně. Jezdí si pro ně samotný obchodní zástupce, který je vybírá v hotovosti. Následně je zaeviduje do příslušného dokumentu, díky čemuž lze mít o splátkách velmi dobrý přehled. Kromě toho je k dispozici také online zákaznický servis, kde lze dané informace jak o splátkách, tak o půjčce jako takové také získat.

Jednoduché a rychlé vyřízení

Co je prvním krokem při cestě k půjčce? Samozřejmě žádost, která může být uskutečněna prostřednictvím internetu, ale i telefonicky. Na základě tohoto prvního kroku dojde k tomu, že je zprostředkován kontakt s obchodním zástupcem, se kterým je domluvena osobní schůzka. A to v bydlišti žadatele. Ta je obvykle volena v takových časech a dnech, aby to samotnému žadateli vyhovovalo. Na tomto místě už dochází ke třem klíčovým krokům, kterými je:

  • Ověření dokumentů
  • Podpis smlouvy
  • Předání peněz

Vše se dá stihnout poměrně rychle a obvykle záleží hlavně na vytíženosti samotného obchodního zástupce. V tomto směru platí, že půjčka může být vyřízena zhruba do dvou pracovních dnů od podání žádosti.

Kolik činí úrok?

Ano, i to je velmi důležitý otázka, která se váže k samotné výhodnosti půjčky. V tomto směru platí, že konkrétní sazby ovlivňuje délka splácení, stejně jako výše částky, kterou si půjčíme. Přesné informace budou vždy uvedeny při podpisu smlouvy. Sazba RPSN se orientačně pohybuje od hodnoty 75 do hodnoty 91 procent. Je tedy patrné, že tento úvěrový produkt nepatří k nejvýhodnějším na trhu. Na druhou stranu je třeba podotknout i to, že se jedná o poměrně klasickou sazbu, zvláště v porovnání s mnoha jinými společnostmi.

Závěrečné shrnutí

Faircredit půjčka je určitě dobrým produktem pro toho, kdo potřebuje peníze rychle, v hotovosti, a s možností vyřízení přímo doma, kam přijede obchodní zástupce společnosti se smlouvou i penězi. Potěší i nabídka částek, které atakují hranici 50 000 korun českých. Drobným negativem půjčky mohou být vyšší úroky, nebo sazby RPSN. Stejně tak je nevýhodou i to, že obchodní zástupci společnosti zatím nepokrývají všechny lokality v ČR, a tak se stále najdou místa, kde si o tuto půjčku stále ještě požádat nelze. Těch je však v posledních letech minimum.

 

1 Comment
  1. Radek řekl(a)

    Poskytují trochu vyšší úroky než u jiných nebankovních půjček

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte