Neplaťte za svou neznalost! Vyberte si správnou půjčku

0 55
Rate this post

Vzít si půjčku je poměrně jednoduché, ale vzít si dobrou půjčku už tak lehké není. Víte, na co si dát pozor? Co byste neměli podcenit? Jakou roli hraje RPSN a od koho se vám půjčka nejvíce vyplatí? Čtěte dál.

V jakých případech si vzít půjčku

Finanční krize – dvě slova, která v nás vyvolávají závratě. A není se čemu div, každý z nás se může dostat do potíží s penězi. Jak? Snadno. Porouchá se vám auto, porouchá se pračka nebo ze dne na den přijdete o práci. Je to tak rychlé. Ani nemrknete a najednou nemáte na nájem ani na jídlo. Co teď? Nabízí se vám několik možností – zavolat rodičům, poprosit o pomoc přátele, zajít do banky nebo si půjčit peníze online.

Ať se rozhodnete pro jakékoliv řešení, vždy si pečlivě propočítejte své příjmy a výdaje. Zařiďte se tak, abyste se nikdy nedostali do situace, kdy nezvládnete svou půjčku splácet. Následky jsou fatální. Pokud si půjčíte od známých, riskujete dobré vztahy. V případě, že si půjčíte banky nebo nebankovního poskytovatele, začnou vám naskakovat úroky, které dokážou jediné – zhoršit vaši finanční situaci.

U banky si na peníze počkáte, ale je to lepší než si půjčovat od známých

Pokud jsou vám vztahy s vašimi přáteli a rodinou drahé, nepůjčujte si od peníze. Je mnohem příjemnější zaplatit sankci za pozdní splátku, než se dívat do kamarádových vyčítavých očí. Rozhodnutí, zda zvolíte půjčku od banky nebo jinou variantu, záleží pouze na vás a na vaší aktuální situaci. Potřebujete peníze hned? V tom případě na banku zapomeňte, tam se celý proces vždy pekelně protáhne. Banka musí dodržovat své často nesmyslné postupy, a kdo to odnese? Vy. Na druhou stranu vám banka zaručí nižší úroky. Otázka je, zda stojí za zdlouhavou administrativu.

Ale já žádné papírování řešit nechci a peníze potřebuji hned

V případě, že na peníze spěcháte, vezměte si půjčku od nebankovního poskytovatele. Pravda. Úrok je o něco vyšší, ale peníze získáte do 20 minut, půjčku můžete vyřídit online a postačí vám jen doklad, který prokáže vaši totožnost. Nečeká vás žádný nepříjemný rozhovor s úředníkem, který se bude zajímat o vaši minulost, vaše příjmy ani o nic podobného. Až budete půjčku vybírat, zajímejte se o RPSN neboli roční procentní sazbu nákladů. V této hodnotě jsou započítány všechny poplatky, které samotnou půjčku navýší. Přesvědčte se, zda rozumíte všem bodům smlouvy a jaké jsou sankce v případě pozdní splátky. Například Půjčkomat.cz vám všechny potřebné informace bez vytáček poskytne. A přesně tak to má být.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte