Vyplatí se ještě spořicí účty?

0 295
Rate this post

Spořicí účty mají možná svůj boom už nějaký čas za sebou, ale rozhodně jde stále o investici, která se vyplácí. Navíc, peníze jsou v tomto případě uloženy zcela bezpečně, nikdy se s nimi nic nepřihodí – a to je také velmi důležité. Úročení běžně přesáhne rámec inflace, potom už tedy jen vyděláváte. Samozřejmě, nejde o desetitisíce korun ročně, ale spořicí účty mají zkrátka něco do sebe. A zřídit si je v některých případech můžete i online formou, takže jinými slovy – z pohodlí domova. Dejme si tedy pár příkladů, které vás možná přesvědčí o tom, že tento typ spoření rozhodně stojí za to.

Air Bank je stále spíše nováčkem na trhu, ale má řadu kladů

Air Bank spořicí účet je skutečně zajímavou nabídkou. I proto, že jako prakticky jediný přináší možnost ročního zhodnocení vkladů až o 1,0 procenta. Stačí jen málo, pětkrát zaplatit kartou v různých kamenných obchodech nebo po internetu.

  • Žádné poplatky. Vedení účtu je zcela zdarma, internetové bankovnictví je snadno přístupné i z mobilního telefonu. Své peníze tedy máte vždy a všude při ruce, stačí jen připojení k síti. Můžete mít naprosto dokonalý přehled o všech pohybech na účtu, příjmech i výdajích.
  • Úroky se připisují měsíčně. Pokud nezaplatíte pětkrát měsíčně kartou, snižuje se úroková sazba na 0,9 procenta. Pořád je to ale jedna z nejlepších cifer na současném trhu. A to se samozřejmě cení!
  • Není zde žádná podmínka ohledně minimálního vkladu. To znamená, že vkládat můžete kolik jen chcete – úročit se bude stejně.

Air Bank určitě přichází s velmi atraktivní nabídkou, ale určitě není svého druhu jedinou. Spořicí účty, které se skutečně vyplatí, přináší vícero bankovních domů. Co třeba ING konto? I to je rozhodně zajímavou možností, jak zhodnotit své úspory. Co můžeme tedy o ING prohlásit? V čem spočívá atraktivita tohoto dlouholetého hráče na tuzemském trhu?

  • Úroková sazba až 0,7 procenta. Běžné je na trhu nepřekročit půlprocentní hranici, tudíž se přímo nabízí skvělé zhodnocení.
  • Vedení účtu je zcela zdarma, totéž platí o jeho založení. Zřízení může proběhnout i online, nemusíte nikam chodit a na nic čekat. Bezplatné je i případné zrušení účtu.
  • Jakýkoliv vklad? Ano, i zde platí, že nemusíte vkládat měsíčně nebo ročně nějakou minimální částku, je to zcela na vás, kolik si přidáte (nebo vyberete).
Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte