Bitcoin na historických maximech – kam až poroste?

0 190
Rate this post

Bitcoin se dostal přes magickou hranici 5 000 dolarů. Mnozí analytici se shodují, že po překonání této okrouhlé hranice není nic, co by mohlo Bitcoin zastavit v dalším růstu.

Největší světová kryptoměna se ve čtvrtek ocitla na svých historických maximech, když vzrostla o 8,4 procenta na 6 163 USD. Pokračovala tak v růstu, který byl den předtím jen na chvíli zastaven.

Při celkovém pohledu vidíme, že ještě před deseti měsíci se Bitcoin obchodoval na úrovni 1 000 dolarů. Po necelém roce jsme za hranicí 5 000 dolarů a stále rosteme. Je na trhu s kryptoměna bublina? Pravděpodobně ano, ale co na tom záleží, když všichni věří, že budou růst nadále.

Bitcoin na historických maximech - kam až poroste?

Regulace kryptomien

Přitom před měsícem to vůbec tak optimisticky nevypadalo. Poté, co Čína zakázala jakékoli další nové kryptoměna a stávající burzy rozkázala zavřít, to vypadalo, že s růstem cen je konec.

Cena se propadala, prorážela důležité technické úrovně a už už to vypadalo, že jdeme dolů. Opak je však pravdou. Bitcoin a další kryptoměna se vzpamatovaly a jdou si dál svým tempem.

Náladě na trhu napomáhá i fakt, že několik velké zajišťovací fondy ohlásili, že v rámci svých portfolií budou investovat do kryptomien. Zda je to dobré nebo špatné rozhodnutí ukáže až čas, ale jako forma diverzifikace investic to nemusí být na škodu.

Kromě zajišťovacích fondů se s otevřenou náručí k bitcoinu obracejí i bankéři z Goldman Sachs. V rámci svého portfolia služeb už uvažují i o zařazení možnosti obchodování s Bitcoin, což jednoznačně umocňuje dobrou náladu na trhu.

Důležité bude dále sledovat, jakým způsobem budou reagovat další státy v otázce regulace. Pokud by se i další státy začaly přidávat k postoji Číny, nemuseli by to kryptoměna už zvládnout.

Nejméně 13 dalších zemí se již vyjádřilo, že uvažuje o přísné regulaci obchodování. I ruský prezident Vladimír Putin volá po přísnější regulaci, avšak ve svém prohlášení se vyhnul tvrdým vyjádřením, které by znamenaly úplný zákaz používání a obchodování.

 

Ať už obchodujete dlouhodobě nebo krátkodobě, případně neobchodujete vůbec, trh s kryptoměna může být zajímavý pro každého. Osobně bych asi preferoval spíše krátkodobé obchodování na jedné z mnoha burz.

Dlouhodobá investice však také může přinést zajímavé zhodnocení. Nikde není psáno, že za půl roku nemůžeme být na úrovni 10 000 dolarů.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Chcete být informováni o nejnovějších akčních půjčkách na email?

Co získáte