Proč jsou z Bitcoinu velké banky tak nervózní?

5/5 - (1 vote)

Byly doby, kdy se o Bitcoin nikdo nezajímal. Byl to nový nápad, který primárně využívali zloději a drogoví dealeři na dark webech. Nešlo o nic, čeho by se dalo obávat z hlediska monopolu na peníze.

Stejný „dravec“ však začal narušovat systém věcí; od Bitcoinu a jiné kryptoměna, přes ICO a stále působivější technologii Blockchain. Pro tradiční banky dnes virtuální měny přestavuje legitimní hrozbu.

„Raketový nárůst hodnoty Bitcoinu, jakož i osvojení a přijetí mainstreamem, vedl banky – a regulátorů, k velmi nervózní a impulzivní reakci. Tyto reakce však jen potvrzují skutečnost, že Bitcoin je legitimní hrozbou. “

Bitcoin útočí na banky

Regulační orgány se pokoušejí dohnat Bitcoin a ostatní kryptoměna, když si uvědomují, že si na jejich přítomnost musí zvyknout. Ve skutečnosti (kryptoměna) zpochybňují jejich měnový systém, který je vnitřní propojený na banky a hlavně na centrální, podporované vládou.

Především Čína, nedávno Rusko, Japonsko a USA se do různé míry pokoušejí kontrolovat myšlenku o decentralizované měně.

Ve skutečnosti tradiční centralizované, vlivné organizace, jako jsou banky, vlády, regulační orgány a technologičtí giganti, vynakládají miliardy na to, aby zjistili, jak využívat a kontrolovat technologie rozložené důvěry (distributed trust).

Změna rozložení síly

Banky fungují staletí, aniž někdo zpochybňoval jejich postavení a zde stojí klíčová otázka; Bitcoin, podporovaný pevnou platformou, jako je technologie Blockchain, je duchem, který se neuvěřitelně obtížně kontroluje kvůli jeho decentralizované povaze.

„John McAfee nebere vážně moc regulačních úřadů pokoušet se kontrolovat Bitcoin. Podle něj ho nikdy nedokáží zakázat. “

Přečtěte si: Dubaj vydá první státní kryptomenu

Tradiční instituce postupně ztrácejí moc a kontrolu nad penězi, co lze vidět i na Wall Street. Někteří z těchto tradičních investorů vsadili na to, co by mohlo představovat budoucnost, zatímco ostatní to vehementně odsuzují.

Jednotlivci mohou nyní vstupovat do přímých peer-to-peer důvěryhodných výměn s cizími lidmi. Už nepotřebují centrální instituci, která by ručila za druhou stranu.

Podobně jako fax, knihovna, či dokonce taxametry, nové technologie stále přicházejí a dělají ostatní zastaralými. Banky jsou momentálně na dohled Bitcoinu a ve svém smrtelném křeči využívají podporu státu na poslední útok.

Avšak progres nezastavíš a také banky s podporou státních regulací mají dostatek důvodů k tomu, aby byly nervózní.

Comments (0)
Add Comment